Browsing Tag

tennis

VIDEO | Xhokoviç sërish në finale, Bautista Agut i pafuqishëm

Novak Xhokoviç është finalisti i parë i trofeut të “Wimbledon”. Kampioni në fuqi i Grand Slam-it anglez mundi në finale spanjolli Roberto Bautista Agut në një duel që përfundoi pas 4 setesh, ku serbi triumfoi me rezultatin 6 – 2, 6 – 4, 6 –…

Tjetër surprizë në “Wimbledon”, eliminohet Vavrinka

Surprizat nuk po kanë të ndalur në “Wimbledon”. Pas eliminimit të Dominik Tim, Sasha Zverev dhe Stefanos Tsitsipas, emri tjetër “big” që u bashkohet listës së eliminuarve është numri 22 i botës Stanislas Vavrinka. Tenisti zviceran u mund…

Perëndimi i një legjende, Federer eliminohet nga talenti grek

Roxher Federer, kampioni në fuqi i “Australian Open” është eliminuar në fazën e 1/16 të këtij turneu. Surpriza e ditës është tenisti 20-vjeçar Stefanos Tsisipas, i cili mposhti zviceranin në katër sete 6-7 7-6 7-5 7-6 . Tsitsipas do të…

Një legjendë i jep fund, Murray jep lajmin shokues

Tenisti i njohur skocez, Andi Murray, njoftoi para medieve se do të tërhiqet nga sporti i tenisit, pas turneut të “Wimbledon”, që do të zhvillohet në muajin qershor. Shkak për këtë vendim të papritur të 31-vjeçarit është bërë një dëmtim në…

Vitet bëjnë të vetën, Federer pranon se fundi është pranë

Roxher Federer vazhdon të tregojë se është tenisti më i madh i të gjitha kohërave. Edhe pse 37 vjeç, zvicerani vazhdon të qëndroj në elitën e sportit të tenisit, duke qenë përherë në listën e favoritëve. Por, Federer e di mirë se është…