Browsing Tag

Zinedine Zidane

Pogba, Bejl dhe Hazard: Rrëfehet Zinedin Zidan

Real Madrid do të përballet me Bajernin e Mynihut në orët e para të ditës së diele (02:00) dhe Zinedin Zidan e ka mendjen te kjo sfidë. Gjithsesi, trajneri francez është ndalur te merkato e klubit, duke prekur disa tema si Pol Pogba dhe…

Familja Zidan në zi, tragjedi për trajnerin e Realit

Zinedin Zidan u largua një ditë më parë nga kampingu stërvitor i spanjollëve në Kanada dhe shkak është një fatkeqësi familjare që i ka ndodhur teknikut francez. Vëllai tij, Fahrid Zidan, është ndarë nga jeta. Sa i takon shkakut të…

Zidan e do me ngulm, Perez ideon transferimin e bujshëm

Nuk ka rrugë tjetër. Duhen shpenzuar miliona për të ndërtuar një Real Madrid “galaktikësh”. Presidenti Florentino Perez e ka hapur thesin dhe kërkon të transferojë disa nga lojtarët më të mirë botë. për këtë duhen shpenzuar dhe spanjollët…

Lajm i hidhur për Realin, dëmtohet lojtari i momentit

Lojtari i momentit te Reali i Madridit është padyshim Kartim Benzema. Francezi ka shënuar tetë golat e fundit të ekipit të tij, një rekord absolut ky. Gjithsesi, paraditen e sotme Zidan ka marrë një lajm të hidhur. Sulmuesi francez ka…

Mbape nuk vjen, Zidan gati t’i besojë talentit anglez

Kilian Mbape është ëndrra e madhe e Realit të Madridit, por një transferim i tillë është pothuajse i pamundur. Paratë nuk janë problem për klubin spanjoll, madje u fol për një ofertë prej 300 milionë eurosh, por lojtari i premtoi besnikëri…

Habit Zidan, i beson të birit dhe një debutuesi

Reali i Madridit pret Hueskën mbrëmjen e sotme në “Santiago Bernabeu”, sfidë e vlefshme për javën e 29-të të La Ligas. Zinedin Zidan, ka habitur që në nisje të ndeshjes, pasi në formaconin e madrilenëve ka goxha ndryshime, duke nisur që nga…

Reali në sulm, Zidan gjen Makelelen e ri

Zinedin Zidan u rikthye në krye të Realit të Madridit, pasi ecuria e këtij sezoni në kampin madrilen është një dështim total. Tashmë, trajnerit francez do t’i duhet të mendojë për sezonin e ardhshëm, ku pritet të ketë shumë ndryshime në…

Zidan ka një dëshirë për mesfushën, Perez përgatit planin

Reali i Madridit pritet të bëjë një revolucion në skuadër në fund të sezonit. Kontingjenti aktual ka fituar shumë, ku bien në sy katër Champions Ligat në pesë vitet e fundit. Mosha e lojtarëve është rritur dhe në ekip duhet gjak i ri dhe…

Zidan e pranon: Do të ketë shumë ndryshime!

Zinedin Zidan debutoi me fitore në pankinën e Realit, teksa triumfoi përballë Selta Vigos një ditë më parë, me rezultatin e pastër 2-0. Pas ndeshjes tekniku foli për mediat, teksa diskutoi mbi ndeshjen si dhe ekipin, ku pranoi se do të ketë…

Reali nuk humb kohë, zyrtarizohet blerja e parë për Zidan

Reali Madridit nuk humbet kohë. Me sezonin që është thuajse i mbyllur me madrilenët, pasi janë jashtë gare për çdo trofe, drejtuesit po mendojnë për sezonin e ardhshëm. Lëvizja e parë ishte rikthimi i Zinedin Zidan në pankinë, ndërsa…

Nejmar nuk bën pjesë, zbulohen katër preferencat e Zidanit

Reali i Madridit i ka mbyllur llogaritë e këtij sezoni, duke dalë jashtë çdo objektivi. Tani ka nisur të mendojë për sezonin e ardhshëm dhe hapi i parë i Perez ishte rikthimi i Zinedin Zidan, ndërkohë që ai i ardhshmi pritet të jetë forcimi…

Zidan: Refuzova çdo ofertë, Ronaldo? Nuk është momenti

Zizu ka dalë për herë të parë përpara mediave që nga rikthimi i tij në krye të pankinës dhe ka folur për disa tema. Trajneri gjithashtu, u pyet edhe për Kristiano Ronaldon dhe për një rikthim të mundshëm të tij në “Santiago Bernabeu”, ku…

Zyrtare | Reali rikthen Zidanin, shkarkohet Solari

Mund të duket e pabesueshme, por ja që është e vërtetë. Reali i Madridit ka kthyer në stol Zinedin Zidan, i cili do të zëvendësojë Santiago Solarin, që u shkarkua. Lajmi është bërë zyrtar nga një komunikatë e klubi madrilen, ku thotë se…

E bujshme: Zidan kthehet te Reali!

Zinedin Zidane do të rikthehet në krye të bankinës së Real Madrid më pak se një vit nga dorëheqja nga ky post. Në orët në vazhdim pritet që klubi madrilen të dalë me një komunikatë zyrtare ku do të lajmërohet shkarkimi i Solarit dhe…

Perez kërkon ndihmën e ish-trajnerit, zbulohet përgjigjja!

Florentino Perez nuk po arrin të gjejë një trajner për Realin e Madridit. Eliminimi i turpshëm nga Ajaksi në Champions Ligë i dha fund dhe objektivit të fundit që i kishte mbetur gjigantit spanjoll. “Los Blancos” shkatërruan gjithçka…

Alegri drejt largimit, një emër i njohur pret Juventusin

E ardhmja e Masimiljano Alegrit te Juventusit është në dyshim, për të mos thënë se në verë italiani do të largohet. E ka thënë vetë babai i tij, Xhovani Galeone: “Maks në fund të sezonit do të largohet nga Juventusi, sido që të shkojë në…

FOTO | Sarri “out”, Zidan “in”: zbuloni Çelsin e ri

Dashuria mes Çelsit dhe Mauricio Sarrit po shkon drejt fundit dhe trajneri italian mund të mos jetë më në stolin e “Bluve të Londrës” në sezonin e ardhshëm. Drejtuesit kanë zgjedhur dhe pasardhësin e tij dhe ai është Zinedin Zidan. Klubi…