Browsing Tag

Zenit

Zeniti në hall të madh, mendon shitjen e yllit brazilian!

Malkom Oliveira është transferuar vetëm para pak ditësh nga Barcelona në Rusi te Zeniti për 40 milionë euro. Megjithatë, ai nuk është pritur aspak mirë nga tifozët. Një nga tifogrupet kryesorë të ekipit po protestojnë ashpër për afrimin e…

Video | Kampion në qiell, festa e rrallë e Zenitit

Zeniti i Shën Petersburgut është shpallur ditën e djeshme kampion i Rusisë. Gjithsesi, ajo që ka bërë më së shumti përshtypje është mënyra se si e festuan dhe se si e morën vesh lajmin në ekipin rus. Në ndeshjen e luajtur në orën 15:30,…

PSG me sytë nga Rusia, gati çeku 35 milionë eurosh

Te klubi i PSG-së po nxitohen për të përforcuar repartin e mesfushën. Në janar nga kampionët e Francës pritet të largohen Rabio dhe Diarra, ndërsa trajneri Tomas Tuhel e di mjaft mirë se për të përmbushur objektivin madhor të fitimit të…

Markizio në mëdyshje, joshet nga oferta ruse

Klaudio Markizios i duhet të marrë një vendim për të ardhmen e karrierës së tij. Mesfushori italian është tashmë një lojtar i ri pas prishjes me mirëkuptim të kontratës me Juventusin. Ofertat nuk i kanë munguar, dhe tani pritet vendimi…

Mançini, 12.000 km për 3 pikë!

A e mbani mend sa kilometra rrugë bëri Skënderbeu për në Almati? Një pafundësi, vetëm fluturimi me avion: Tiranë-Almati është 4600 km, pak a shumë. Katër orë ndryshimi i orës, një hall më vete. Tani imagjinoni sikur Kalmati të luajë në…

Zeniti bëri gati çekun, Manolas i thotë “jo”

Roma ka prekur me dorë thuajse 40 milionë euro, ka bërë planet se ç’do të bënte me to, kishte përgatitur çdo detaj, nga fluturimi te kontrollet mjekësore, por... Manolas thotë “jo”. Greku ka refuzuar prerë transferimin te Zeniti në Rusi,…

Roma vetëm shet, Zeniti i merr dy lojtarë

Mungon vetëm zyrtarizimi, por ai është çështje ditësh: pas Mohamed Salah te Liverpuli, Roma ka shitur orët e fundit edhe dy lojtarë të rëndësishëm, Manolas e Paredes. Klubi që i ka blerë është Zeniti, që ka mbyllur marrëveshjen për 45…

Mançini shkon në Rusi, miliona nga Zeniti

Roberto Mançini do të jetë trajneri i ri i Zenitit në kampionatin rus. Gjithçka konfirmohet nga mediat ruse, ndërkohë që Mançini është fotografuar me shefin e kompanisë Gazprom, Aleksej Miler. Trajneri italian kishte kohë që priste…