VIDEO | “Digjet” Rusia, ja si e presin tifozët skuadrën e Zenit

0

Zeniti mposhti 3-1 skuadrën e Fenerbaçes, duke u kualifikuar në raundin tjetër të “Europa League”. Skuadra e drejtuar nga Semak arriti të përmbysë disavantazhin 1-0 që pësoi në Turqi dhe fitoi në limite, falë golit të Azmun në minutën e 76’.

Një shtysë të madhe patën edhe nga tifozët rus, që njihen në të gjithë botën për veprimet e tyre. Para se skuadra të mbërrijë në stadium, tifozët e Zenitit dolën për t’i pritur “heronjtë” e tyre, një atmosferë e zjarrtë nw rrugët e Petersburgut.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.