Browsing Tag

Zeneli

BOKS | Behrami dhe Zeneli ndalen në çerekfinale

Boksierët shqiptarë Krenar Zeneli dhe Patriot Behrami kanë mbyllur rrugëtimin e tyre në “Lojërat Europiane, Minks 2019”. Të dy atletët arritën deri në çerekfinalet e garave respektive. Vlonjati Krenar Zeneli garoi në kategorinë 59 kg, ku…

Zeneli pushton Francën, sërish në formacionin më të mirë

Arbër Zenelit duket se nuk i është dashur aspak kohë që të ambientohet te skuadra e Reims në kampionatin francez të futbollit. Sulmuesi i përfaqësueses së Kosovës ka shënuar disa golatë rëndësishëm dhe ka qenë pa asnjë diskutim lojtari më i…

VIDEO | Zeneli nuk pret, gjen golin pas vetëm 9 minutash lojë

Arbër Zeneli ka zhbllokuar sfidën midis Dizhonit dhe Reims me golin e tij në minutën e 9-të të ndeshjes. Aksioni nisi nga këmbët sulmuesit të përfaqësueses së Kosovës, i cili pas iu afrua zonës së kundërshtarëve i pasoi topin shokëve të…

VIDEO | Zeneli shkëlqen në Francë, afron Reimsin me Europën

Arbër Zeneli po bën një sezon të shkëlqyer. Pas një gjysme të parë të sezonit shumë të mirë me fanellën e Herenvenit, sulmuesi i Kosovës u transferua në Francë te skuadra e Reims. Me skuadrën franceze, Zeneli e ka nisur në mënyrë të…

Zeneli “çmend” Evropën, interes dhe nga skuadra e Ligue 1

Arbër Zeneli është lojtari më i kërkuar në këtë merkato janari dhe pas pistave si Fenerbaçe dhe Çelsi, në garë për shërbimet e yllit kosovar është futur edhe skuadra franceze, Stade de Reims. Skuadra franceze kërkon ta bindë 23-vjeçarin të…

VIDEO | Ndeshje e çmendur në Holandë, Zeneli ndal Ajaksin

Sot është luajtur kryendeshja e javës në kampionatin holandez të futbollit, ajo mes Ajaksit dhe Herenvenit. Pritja ishte shumë e gjatë për këtë sfidë dhe pritshmëritë ishin të mëdha, pasi ky takim konsiderohet si një nga klasiket holandeze.…

FOTO | Perla e Arbër Zenelit përmes… tre fotografive

Arbër Zeneli është lojtari më produktiv te skuadra holandeze e Herenvenit dhe statistikat e tregojnë këtë gjë. Sulmuesi i përfaqësues së Kosovës ka tërhequr interes nga shumë skuadra të njohura, me Gallatasarajn që e kërkon me ngulm.…

Drama e Zenelit, nuk i treguan se i kishte vdekur gjyshi

Arbër Zeneli ishte lojtari më i spikatur në fushën e lojës në ndeshjen me Azerbajxhanin. Me tre golat e tij ai u kthye në një “hero” për popullin e Kosovës, duke i gëzuar pa masë, pasi fitorja e fundit në grup u dha dhe vendin e parë…

Kosova likuidon Azerbajxhanin, vjen goli i tretë

2 ' - Kanë mjaftuar më pak se dy minuta lojë që Kosova të kalojë në avantazh ndaj kundërshtarëve nga Azerbaixhani. Arbër Zeneli zhbllokoi sfidën me një goditje të fuqishme nga rreth 20 metra dhe bëri që në shkallët e tejmbushura të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online