Browsing Tag

Ze Maria

Muguna: Ze Maria më i miri, ja pse ika nga Tirana!

Kenet Muguna luajti shumë pak te Tirana, ndërkohë që është rikthyer në Kenia për të veshur sërish fanellën e Gor Mahias. Mesfushori i avancuar ka nënshkruar për tre vite, ndërkohë që për “Goal” ka dhënë një intervistë ku tregon se pse…

Ze Maria si “ultras”: Ishte nder të mbroja këto ngjyra!

Zhoze Marselo Ferrera, i njohur si Ze Maria, provoi një eksperiencë në krye të Tiranës. Braziliani fitoi Superkupën dhe u rikthye në Superiore me bardheblutë, por garimi në elitë nuk shkoi ashtu sicc ai dhe drejtuesit donin. Për këtë…

Merr fund gjithçka, Ze Maria largohet nga Tirana

Ashtu siç ishte paralajmëruar prej ditësh, trajneri Ze Maria nuk do të jetë më trajner i Tiranës. Ndonëse nuk është zyrtarizuar ende nga klubi, nesër në mesditë është  planifikuar një konferencë për shtyp ku do të bëhet me dije dhe vendimi.…

Kriza e Tiranës, dilema e madhe e Refik Halilit

Refik Halili ka besuar shumë se ky sezon do të ishte ndryshe për Tiranën e tij. U ruajt pjesa më e madhe e grupit dhe u bë merkato. Çdo pozicion i dubluar dhe vështirësi për të zgjedhur se kush do të luajë nga minuta e parë. Lojtarë të…

Ze Maria “zhduket” menjëherë, e ardhmja në dyshim

Ze Maria, trajneri i Tiranës, nuk doli të flasë për mediat pas humbjes së pësuar me Laçin në stadiumin “Selman Stërmasi”. Braziliani, pas derbit mund të ishte larguar, por ngulmoi të qëndronte. Me humbjen e pësuar sot gjërat mund të jenë…

Ze Maria: Ju tregoj bisedën me Halilin dhe lojtarët!

Tirana u mund në derbi dhe kjo nuk është se përbën lajm. Zhvillimet e ditëve të fundit janë lidhur me të ardhmen e trajnerit Ze Maria, i cili nuk ka ndërmend të largohet vetë. Braziliani rinovoi kontratën këtë verë dhe kërkon ta respektojë.…

Ze Maria në stërvitje, konfirmon takimin me presidentin

Braziliani Ze Maria, është shumë pranë shkarkimit nga posti i trajnerit të kampionëve të vendit. Drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim të emrave të rinj dhe e vetmja gjë që e mban teknikun në punë për momentin është kontrata.…

Ze Maria – Tirana dhe… 56 mijë euro në mes

Divorci mes Ze Marisë dhe Tiranës duket se është i pashmangshëm. Tekniku brazilian është paraqitur mjaft dobët deri më tani, pasi skuadra e tij ka marrë vetëm 5 pikë në 6 javë dhe mbi të gjitha ka humbur në derbin e parë me Partizanin.…

Ekskluzive: Krisje totale, Ze Maria-Tirana merr fund!

Ze Maria merr përsipër faturën e humbjes në derbi dhe startin e dobët të sezonit, sepse Tirana ka vendosur ta largojë. “Sport Ekspres” mëson nga burime të sigurta se drejtuesit e Tiranës kanë vendosur që trajneri brazilian të mos jetë më…

Ze Maria duhet të ndryshojë sërish, rikthim i rëndësishëm

Tirana mori një pikë kundër Skënderbeut dhe mund të kishte dalë nga Korça me pikë të plota, por në fund Oto Xhon realizoi dhe bëri që skuadrat të ndanin nga një pikë. Për bardheblutë tashmë fokusi është te derbi. Sigurisht që motivimi…

Ze Maria: Skuadra u fut në stres pasi shënuam gol!

Trajneri Ze Maria ishte i lumtur për suksesin e skuadrës së tij. Pas ndeshjes me Luftëtarin. Tekniku brazilian ka folur në emisionin “Gol pas Goli” në “Supersport” menjëherë pas ndeshjes. A e kishit menduar një fitore të tillë? Kisha…

Doni titullin kampion? Ze Maria e thotë troç kërkesën

Tirana nesër pret Teutën në shtëpi dhe fitorja është objektivi i vetëm. E tha sot në konferencë edhe trajneri Ze Maria, i cili foli për shumë gjëra, duke nisur nga humbja me Kamzën, te formacioni me durrsakët, lëvizjet në merkato, nevojat…

Ze Maria me “dhimbje koke”, duhet të vendosë

Tirana po përgatitet ta nisë mbarë rikthimin në Superiore. Është me shumë rëndësi të merret një fitore bindëse kundër Kamzës të shtunën prej orës 19:45. Duhet një mesazh për tifozët, të cilët presin një Tiranë pretendente dhe sigurisht…

Ze Maria: Sulmi është çliruar, përqendrimi është problem

Trajneri i skuadrës, braziliani Ze Maria është i bindur se skuadra e tij do të jetë e para në kampionat. Pas fitores me Naftëtarin, bardheblutë dhe trajneri i tyre do të marrin dy ditë pushim, ndërkohë që braziliani kritikoi ekipin për…

40 minuta analizë, Ze Maria kritika ekipit

Olsi Avdiaj Kritika dhe vetëm kritika nga trajneri Ze Maria. Trajneri brazilian nuk mbetet kurrë i kënaqur. Edhe pas fitores që skuadra e tij arriti me Ilirinë, sërish ai ka mbajtur ekipin për një kohë të gjatë në dhomat e zhveshjes. Si…