Browsing Tag

Ze Maria

Ze Maria: Asnjë problem me klubin, pres përforcimet

Trajneri i kënaqur nga paraqitja e skuadrës, por kërkon që klubi të shpejtojë për lojtarët që duhet të afrohen në ekip Trajneri i Tiranës, Ze Maria këtë herë ka qenë më i qetë në konferencën e djeshme për shtyp. Edhe pse ka vendosur që…

Ze Maria: Dua edhe 3 lojtarë, Doka mund të shkojë larg

Ze Maria i rrëfen të gjitha. Nga dëshirat e tij për merkaton, deri tek skuadra që pret sezonin e ri. Njëshi i bardhebluve është i bindur se skuadra ka “stofin e kampionit”. Po kështu, trajneri zbulon se pret 3 futbollistë nga klubi.…

Mervejl e Akua mungojnë, Ze Maria: Doka duhet të qëndrojë!

Ditën e sotme Tirana ka nisur përgatitjet për sezonin 2017/2018, që i sheh bardheblutë në Kategorinë e Parë, si kurrë më parë. Misionin e rindërtimit të skuadrës e ka marrë ish-futbollisti i njohur Ze Maria, i cili sot ka folur për mediat,…

Ze Maria bën bilancin, tani do përforcime

Ka shumë pak kohë në krye të Tiranës, por për Jose Marcelo Ferreirën, i njohur ndryshe si Ze Maria, është e mjaftueshme për të bërë një bilanc. Ka afruar deri më tani dy lojtar, mbrojtësin Uellison dhe sulmuesin Sentamu, por kërkon edhe…

Ze Maria: Surprizat në futboll i kam provuar në kurrizin tim

“Kujtoni 1996-ën dhe Brazilin në Olimpiadë”. Ky ishte mesazhi i Ze Marias, trajnerit të Tiranës 24 orë para sfidës që bardheblutë luajnë me Makabi Tel-Avivin. Në konferencën për shtyp para izraelitëve, trajneri ka vlerësuar kundërshtarin,…

Ze Maria sheh nga e ardhmja: Ky do të jetë viti i të rinjve

Trajneri i Tiranës, Ze Maria është gati për aventurën e tij të parë si bardheblu. Ekipi i Tiranës ka lënë po dje kryeqytetin, ndërkohë që vetë trajneri pak orë para mbërritjes në Izrael është shprehur optimist, ndonëse pranon se ekipi i tij…

Ze Maria premton: Kalojmë një tur në Europë

Në ambjentet e stadiumit “Selaman Stërmasi” presidenti Refik Halili ka prezantuar trajnerin e ri të Tiranës. Pas largimit të Mirel Josës, timonin e skuadrës do ta marrë braziliani Ze Maria. Menjëherë pas numrit një të klubit, Ze Maria ka…