Fama në Kosovë dhe e ardhmja në Gjermani, Rashica i prek të gjitha

Milot Rashica nuk jep shenja largimi nga Verder Bremen. Futbollisti shqiptar ka dhënë një intervistë për…

18 milionë € për Milot Rashicën, Verderi refuzon prerazi

Milot Rashica ka shkëlqyer në pjesën e dytë të sezonit me Verder Bremen në Bundesligë, ndërkohë…

Pizarro sfidon vitet, 40-vjeçari firmos kontratën e re

Sulmuesi peruan Klaudio Pizarro kishte deklaruar në fillim të sezonit se ky do të ishte sezoni…

VIDEO | Rashica gjen golin e avantazhit, ndëshkon Laipcigun

Milot Rashica është rikthyer te goli. Dardani i Verder Bremenit ka zhbllokuar ndeshjen kundër Laipcigut. Vendasit…

Rashica te Lajpcig? Reagojnë drejtuesit e klubeve

Pak ditë më parë “SPORT BILD” raportoi për një interes të RB Lajpcig për Milot Rashicën.…

Ky gol tregon pse Çelsi pagoi 60 milionë euro për Pulisiç!

Borusia e Dortmundit dështoi javën e kaluar në derbin shtëpiak përballë Shalke 04. Verdhezinjtë humbën 2-4,…

“Arbitri gaboi, nuk ishte penallti për Bajernin”, Federata prek Verderin në plagë

Verderi zhvilloi një ndeshje të madhe kundër Bajernit të Mynihut në mesjavë, ndërsa Milot Rashica ishte…

VIDEO | “Magjia” e Rashicës nuk mjafton, Bajerni kalon në finale

Bajerni i Mynihut është skuadra e dytë finaliste e Kupës së Gjermanisë. Bavarezët mundën 3 –…

Nuk e preferonte në fillim, trajneri i Rashicës tregon arsyen

Milot Rashica është kthyer në harkun e pak muajve në një prej lojtarëve më të mirë…

Rashica mes më të mirëve të Bundesligës, vjen vlerësimi i radhës

Milot Rashica është një ndër futbollistët më në formë në Europë përsa i ndeshjeve të zhvilluara…

Fenomeni Rashica, agjenti Altin Lala tregon hapin e ardhshëm

Altin Lala mbetet i pandarë nga bota e futbollit. Ish-mesfushori i kombëtares shqiptare, sot agjent lojtarësh,…

VIDEO | Rashica “pa frena”, shënon dhe bën për aspirina Leverkuzenin

Milot Rashica duket se nuk ka ndër mend të ndalet. Sulmuesi anësor ka shënuar përsëri, këtë…

Rashica, një “yll” që po shkëlqen në Gjermani: Ky është vetëm fillimi!

Milot Rashica ka pushtuar mediat gjermane me paraqitjet e tij. 22-vjeçari u transferua këtë sezon te…

VIDEO | Rashica abonohet me golin, shënon ndaj Shalkes

Milot Rashica shënon përsëri. Sulmuesi anësor ka tundur rrjetën pak momente më parë, teksa ekipi i…

Ndeshja për t’u harruar, Rashica kritikohet dhe nga trajneri i tij

Milot Rashica e nisi vitin 2019 në mënyrën më të mirë të mundshme, duke shënuar gola…

VIDEO | Verderi i falet “plakushit” Pizarro, gol historik për futbollin gjerman

Klaudio Pizarro shmangu humbjen e Verder Bremenit në transfertën kundër Hertës së Berlinit që u mbyll…

VIDEO | Rashica nuk ndalet së shënuari, dopietë për 23 minuta

Milot Rashica po kalon një formë të shkëlqyer te Verder Bremen. Djaloshi nga Vushtrria zhbllokoi takimin…

Sekretet e Milot Rashicës: Flija, Verderi i Pizarros dhe… Unikkatili

Milot Rashica shënoi golin e fitores për Verderin kundër Hanoverit në transfertë, ndërsa në barazimin 2-2…

Vendimtari Rashica premton: Ky është momenti im!

Rashica ishte vendimtar në takimin e djeshëm mes Hanoverit dhe Verderit, duke i dhënë fitoren këtyre…

Kompliment dhe një kritikë, trajneri i Rashicës nuk kënaqet lehtë

Milot Rashica shënoi golin e vetëm në ndeshjen midis Hanover dhe Verder Bremenit. Sulmuesi nga Vushtrria…

VIDEO | Ky duket viti i tij, Rashica e nis 2019-ën me gol

“Ky duhet të jetë viti i tij!”, kështu u shpreh trajneri i Verder Bremenit, Florian Koefdt…

Një dron trondit futbollin gjerman, nën akuzë klubi i Rashicës

Hofenhaimi luajti një natë më parë në transfertë ndaj Verder Bremenit, sfidë e vlefshme për javën…

Mosha është vetëm një numër… Klaudio Pizarro nuk ka ndërmend të ndalet

Klaudio Pizarro është një nga sulmuesit që besoj të gjithë duhet ta njohin, ose të paktën…

Milot Rashica, nga hero në i harruar

Në muajin shkurt Verder Bremen derdhi tetë milion euro në arkat e holandezëve të Viteses për…

Fantazist me “skonto”, Rashica tani pret asiste pafund

Verder Bremen kërkon të “ringjallë” një ish-lojtarë të Ajaksit, i cili në Angli në asnjë moment…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online