VIDEO | Rashica abonohet me golin, shënon ndaj Shalkes

0

Milot Rashica shënon përsëri. Sulmuesi anësor ka tundur rrjetën pak momente më parë, teksa ekipi i tij, Verder Bremen, ka vënë baraspeshën 1-1, në ndeshjen ndaj Shalkes. Ishte një aksion nga e djathta, ku pas krosimit nga Kruze, lojtari nga Vushtria goditi menjëherë dhe la të palëvizur portierin Unershtal.

Goli i katërt ky për Rashicën në kampionat, pas dygolëshit ndaj Nurenberg dhe golit ndaj Hanover. Gjithashtu, 22-vjeçari ka shënuar dhe në Kupë ndaj Dortmundit, duke u konfirmuar një pjesë e rëndësishme për ekipin e Verderit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.