Kompliment dhe një kritikë, trajneri i Rashicës nuk kënaqet lehtë

0

Milot Rashica shënoi golin e vetëm në ndeshjen midis Hanover dhe Verder Bremenit. Sulmuesi nga Vushtrria nuk e ka pasur të lehtë të fitojë besimin e trajneri Florian Kohfeldt, i cili në tndeshje të caktuara e ka lënë dhe jashtë grumbullimit.

 

Megjithatë, kjo mbetet pjesë e së shkuarës dhe tekniku gjerman, nuk i kurseu komplimentat për lojtarin e përfaqësueses së Kosovës në daljen për shtyp në përfundim të takimit të sotëm, por pati dhe një këshillë.

Djaloshi (Rashica) e meritonte këtë gol. Gjëja më e mirë është që kemi të bëjmë me një gol të thjeshtë. Nuk gjuajti topin fuqishëm nga distanca ose nuk dribloi dikë. Iu desh të ishte në vendin e duhur dhe shtyu topin në mënyrën e duhur. Kjo është çfarë kërkoj nga sulmuesit. Megjithatë, ai duhet të tregohet akoma më i qetë para portës, pasi pati dhe dy raste të tjera ku u tregua konfuz”, tha Kohfeldt.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.