VIDEO | Ky duket viti i tij, Rashica e nis 2019-ën me gol

0

“Ky duhet të jetë viti i tij!”, kështu u shpreh trajneri i Verder Bremenit, Florian Koefdt për yllin kosovar, Milot Rashica. Pas largimeve në merkato nga skuadra jeshile, trajneri vendosi t’i besojë Rashicës për të mbuluar hapësira dhe 22-vjeçari, e justifikoi besimin e këtij të fundit që në ndeshjen e parë.

Verderi po luan në transfertë përballë Hanoverit dhe Rashica e nisi takimin titullar, ashti siç dhe pati premtuar trajneri i tij. E për tu bërë protagonist, sulmuesit iu deshën vetëm 33 minuta lojë. Pikërisht në këtë minutë, kosovari gjeti rrugën e rrjetës, duke zhbllokuar shifrat dhe duke i dhënë avantazhin të tijve.

Bundesliga, java e 18-të

Hanover – Verder Bremen  0-1
Rashica 33’

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.