Browsing Tag

Villareal

Përforcohet Vijareali, rikthen mbrojtësin në Spanjë

Vijareal vuajti shumë për të qëndruar në La Liga sezonin e kaluar. Drejtuesit e klubit nuk dëshirojnë ta shikojnë më ekipin në ato ujëra dhe kanë vendosur të bëjnë një merkato cilësore. Gjatë ditës së sotme është prezantuar Raul Albiol.…

Një magjistar i topit, Santi Kazorla nuk i ndahet futbollit

VERONIK ISTREFAJ Santi Kazorla është një nga futbollistët më të talentuar të gjenratës së tij dhe mesfushori spanjoll, ka treguar në shumë raste klasin e tij të lartë, vizionin dhe dëshirën që ka karshi futbollit. Në vitin 2012, u…

VIDEO: Napoli kapitullon pa luftë, Valencia imiton Arsenalin

Napoli priti në “Sao Paolo” skuadrën e Arsenalit dhe pas disfatës 2-0 në Londër, parashikohej një reagim nga të besuarit e Ançelotit. Por kjo gjë nuk ndodhi, pasi “Topçinjtë” londinezë triumfuan edhe në Napoli, me rezultatin 0-1. Një…

VIDEO | Çmenduri në Vilareal, Barça merr barazim epik

Një ndeshje e pabesueshme, nga ato që mbeten gjatë në kujtesën e atyre që kanë shkuar në stadium, por edhe atyre që e kanë parë në televizion: Vilareali ka nbarazuar 4-4 me Barcelonën, në një ndeshje epike, Vilareali kërkonte pikë…

Samuel Çukueze, talenti nigerian që po mrekullon Spanjën

Sulmuesi i Vijarealit, Samuel Çukueze i njohur më së shumti si “Samu” është kthyer në një ndër talentet më të kërkuar të futbollit europian. 19-vjeçari ka pësuar një rritje meteorike, pasi debutimin në futbollin profesionist e kreu vetëm…