Pikë shprese për Vajekanon, Sevija konfirmohet si forcë e dytë

Raje Vajekoano ka barazuar 2-2 me skuadrën e Vijarealit. Edhe pse miqtë shënuan që në minuta e para, Vajekano shënoi dy herë, por në fund u ndëshkua sërish, duke shpërdoruar një mundësi të mirë për të marrë 3 pikë.

Një pikë me shumë vlerë për skuadrën e teknikut Mishel, pasi lihet vendi i fundit në klasifikim dhe reagohet pas dy humbjeve të fundit. në anën tjetër rrezikon jo pak Vijareal që me 11 pikë e sheh vetëm 1 pikë larg zonën e rënies.

Sevija ka marrë pikë të plota ndaj Espanjoli, por nuk ka qenë një takim aspak i lehtë për ta. U desh një gol i Ben Yder vetëm pak sekonda para fundit të kohës së rregullt për të marrë një sukses me shumë vlerë, pasi tashmë janë ata forca e dytë e kampionatit, pasi janë vetëm 1 pikë pas Barcelonës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online