ZYRTARE | Rrezikon rënien, Vijareali rikthen në Spanjë një mesfushor ekspert  

0

Skuadra e Vijarealit ka hapur merkaton e dimrit me një blerje nga kampionati anglez. Bëhet fjalë për mesfushorin shtatlartë Vinsente Iborra, i cili i bashkohet “nëndetëses së verdhë”, pas një sezoni e gjysmë te Lester Siti.

 

Futbollisti spanjoll është një lojtar ekspert i kampionatit spanjoll, ku ka luajtur më parë me skuadrat e Sevijës dhe Levantes, ku në 11 sezone, ka shënuar 33 gola. Nga shitja e 30-vjeçarit, klub i Lesterit përfiton 11 milionë euro.

Pas 18 javësh kampionat, Vijareal ndodhet në vendin e 17 të renditjes së La Ligës, vetëm një pikë larg zonës së ftohtë. Në ditët në vijim pritet që klubi spanjoll të kryejë një sërë investimesh të tjera.

Standings provided by Sofascore LiveScore

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.