Samuel Çukueze, talenti nigerian që po mrekullon Spanjën

0

Sulmuesi i Vijarealit, Samuel Çukueze i njohur më së shumti si “Samu” është kthyer në një ndër talentet më të kërkuar të futbollit europian. 19-vjeçari ka pësuar një rritje meteorike, pasi debutimin në futbollin profesionist e kreu vetëm tre muaj më parë.

“Skuadra vuajti shumë në krahun e djathtë, pasi ata kanë lojtarë shumë të shpejtë. Të gjithë e dimë tashmë se çfarë aftësish ka Samu, ai i shkakton vuajtje çdo ekipi”, këto ishin fjalët e trajneri të Real Madrid, Santiago Solarit mbas ndeshjes kundër Vijarealit që përfundoi me rezultatin 2 – 2, takim ky, ku Samu u kthye në një makth për mbrojtësin brazilian Marselo.

 

Idhulli i Samus është legjenda e kombëtares nigeriane, Xhej-Xhej Okoça. Mëngjarashi i talentuar e ka nisur më së mirë, por testi i së vërtetës do të jenë muajt në vazhdim dhe nëse do të vazhdojë me paraqitjet pozitive, është vetëm çështje kohe para se të përshëndetet me Vijarealin dhe të veshë fanellën e një klubi elitar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online