Browsing Tag

Vidal

I zakonshmi Vidal, borxhet në Itali e marrin në qafë

Në një futboll ku futbollistët janë nën kontroll total nga agjentët dhe klubet, ka edhe disa rebelë, si Balotelli apo Arturo Vidal. Ky i fundit është një personazh i veçantë, sepse gjithnjë përfundon në qendër të vëmendjes për ndonjë…

Dembele ka nevojë për roje, Vidal me mision

Që kur u transferua nga Dortmundi në Spanjë verën e vitit 2017, Usman Dembele nuk ka mundur asnjëherë të ngjitet në nivelin e pritshmërive dhe të shkëlqejë si në Bundesligë. Përveç kësaj, kampioni i botës ka qenë problematik edhe me…

Vidal në Spanjë, por supergjoba e ndjek nga Gjermania

Eksperienca e Arturo Vidalit te Barcelona sapo ka nisur dhe nuk është se po shkon gjithçka vaj, sepse mesfushori kilian ka luajtur shumë pak dhe ka shkaktuar polemika me veprimet e tij, duke mos e fshehur pakënaqësinë për uljen në stol.…

Vidal zemëron Barcelonën: Ka treguar mungesë respekti!

Arturo Vidal shkoi me bujë këtë verë te Barcelona dhe konsiderohej zëvendësi ideal i Paulinjos, i cili u kthye në Kinë. Ndoshta jo titullar gjithnjë, por Vidal priste të luante më shumë se deri tani, ndaj mërzia e tij ka qenë e qartë dhe…

Vidal bëhet enigmatik, “thumbon” në Instagram Valverden?

Arturo Vidal nuk po kalon një moment të mirë te Barcelona. Mesfushori kilian që në gusht e shtator ishte pjesë e formacionit titullar, tani nuk po merr minuta të bollshme me katalanasit dhe mediet në Spanjë aludojnë prej javësh marrëdhëniet…

Alarm për Arturo Vidal, lë stërvitjen në mes

Probleme për Arturo Vidal, mesfushorin kilian që Barcelona e bleu këtë verë te Bajerni i Munihut. I grumbulluar me kombëtaren e tij, raportohet se "luftëtari" i mesfushës nuk e ka përfunduar seancën e fundit  stërvitore për shkak se ka…

Nuk ka vend për dy Vidal te Barcelona

Tek Barcelona mund të qëndrojë vetëm një Vidal. Klubi katalanas ka zyrtarizuar sot largimin e mbrojtësit të krahut të djathtë Aleiks Vidal te skuadra e Seviljas. Mbrojtësi 28-vjeçar ka mbyllur bashkëpunimin me Barcelonën pas tri sezonesh ku…

Vidal-Inter, e zyrtarizon trajneri i Kilit

Arturo Vidal tek Interi është tashmë çështje orësh, e shumë ditësh. Bajerni dhe Interi janë duke biseduar për të përfunduar sa më shpejt operacionin e merkatos, pasi Spaleti kërkon mesfushorin që do të kompletonte ekipin, ndërsa Bajerni…

Perishiç i thotë “JO” Junajtidit, Murinjo “hakmerret”

Nënkampioni i botës, Ivan Perishiç, ka qënë prej kohësh në shënjestrën e Mançester Junajtid. Ishte pothuajse e sigurt dhe të gjithë besonin se ai do të shkonte ne “Olld Traford”. Por, për habinë e të gjithëve, për të dytën herë kroati i…

Ëndrra e Milanit quhet Vidal, realiteti… Renato Sançes

Për javë të tëra Milani u mundua t’i merrte Bajernit mesfushorin e talentuar Renato Sançes, i cili në fakt nuk arriti të shpërthejë në Mynih. Bajerni është gati ta shesë ose ta japë në huazim, por kërkon huazim me detyrim blerjeje për 40…

Vidal e Kimish rrëfejnë sherrin në fushë

Shokë skuadre te Bajerni, thuajse boksierë për disa momente në finalen e Kupës së Konfederatave dje në Shën Petërsburg. Arturo Vidal e Xhoshua Kimish habitën të gjithë dje, kur u përleshën në sfidën Gjermani-Kili, me një grindje të ashpër…