Browsing Tag

Turbina

Bardhi: Turbina do përforcohet, presidenti na e ka garantuar

Skuadra e Turbinës e mbylli me sukses sezonin e kaluar, duke i shpëtuar rënies nga Kategoria e Parë. Edhe pse pa nisur përgatitjet, trajneri Sinan Bardhi e ka përgatitur platformën e sezonit të ri me të gjithë komponentët e saj. Për…

Turbina e sezonit të ri, Bardhi: Fundi i muajit, vendimtar

Përfundimi i kampionatit të Kategorisë së Parë i ka dhënë pushime absolute lojtarëve të Turbinës, që gjatë fazës së tretë arriti të siguronte mbijetesën. Trajneri Sinan Bardhi, për SportEkspres.com deklaron se kjo është një periudhë qetësie…

Turbina bëhet e “gjallë”, bën “pazar” në Superiore

Pas mbylljes së ndeshjes të 14-të më 21 dhjetor 2018, të cilën Turbina e humbi me rezultatin e thellë 1-5 me Pogradecin, skuadra cërrikase dukej se ishte në “letargji”, sa i përket lëvizjeve për gjysmën e dytë të kampionatit. Por fondi prej…

Apolonia korr frytet e punës verore, Turbina ende shumë pas

Mariglen Miraka Të dielën në orën 16:00 në stadiumin "Nexhip Trungu" të qytetit të Cërrikut është zhvilluar takimi i parë për sezonin e ri futbollistik 2018-2019 midis Turbinës dhe Apolinisë. Këta të fundit kanë fituar 1-0, duke e nisur…

Turbina kompleton stafin, pret vetëm një portier

Turbina ka pushuar këtë të diel dhe të henen mbasdite i rikthehet javës stërvitore për ndeshjen e javës së parë në Kategorinë e Parë, kundër Apolonisë. Ndërkohë, stafi i Turbinës është kompletuar përpara fillimit të kampionatit.…

Erzeni spektakolar, Turbina dërrmohet në Shijak

Mariglen Miraka Është luajtur miqësorja midis Erzenit dhe Turbinës dhe ka qenë një festival golash, me vendasit që kanë fituar thellësisht ndaj cërrikasve, duke shënuar plote shtatë herë, ndërsa të verdhët vetëm dy herë. Shijakasit…

Turbina thuajse gati, Bardhi ka edhe një kërkesë

Ekipi i Turbinës po vazhdon përgatitjet verore dhe  grupi në dispozicion të trajnerit Sinan Bardhi duket në formë të mirë. Trajneri i skuadrës cërrikase është i kënaqur me merkaton, ku në skuadër jane afruar tetë blerje te reja.…

Turbina godet në sulm, vjen një “Ronaldo”

Turbina vazhdon me intensitet të lartë përgatitjet verore dhe grupi i lojtarëve duket në formë mjaft të mirë, siç është parë edhe në miqësore. Për sa i përket merkatos, ajo vazhdon të jete aktive për cërrikasit e trajnerit Bardhi. Të…

Turbina “çmonton” Burrelin në miqësore

Turbina ka marrë një fitore bindëse sot kundër Burrelit. Cërrikasit triumfuan me rezultatin 4-1, ndërkohë që shumica e golave u shënuan në pjesën e dytë të takimit. Skuadra e drejtuar nga Sinan Bardhi pati mundësinë të shënonte që në…

Elbasani triumfon në Derbin ndaj Turbinës

Te merkuren ne oren 18:00 ne ambjentet e kompleksit sportiv "Shefqet Lamcja" te Elbasanit eshte zhvilluar derbi miqesor i prefektures midis Elbasanit dhe Turbines. Te dyja ekipet kane provuar shume lojtare dhe kane zhvilluar nje ndeshje te…

Turbina tregon forcën në Lezhë, thyen Besëlidhjen

Turbina ka surprizuar skuadrën e Besëlidhjes ditën e sotme, pasi ka fituar në Lezhë miqësoren me vendasit me rezultatin 2-3. Skuadra e drejtuar nga Sinan bardhi triumfoi dhe ata që shënuan ishin Bërdufi dhe sulmuesi Ugo, i afruar këtë verë…

Misioni kryhet me sukses, Turbina e gjen portierin

Turbina ishte në hall për një portieri, pasi Klevis Hysenbelli me përfundimin e kampionatit u largua dhe i është bashkuar skuadrës së Laçit në Superiore. Cërrikasit prej ditësh po kërkonin për tjetër “gardian” dhe duket se e kanë gjetur.…

Turbina në hall, i duhet portier

Ekipi i Turbinës po vazhdon me intensitet të lartë përgatitjet verore. Skuadra është duke u kompletuar dhe trajneri Bardhi duket shumë optimist, por problem për të verdhet mbetet porta. Siç dihet, titullari Klevis Hasanbelli është…

Turbina konfirmon titullarët dhe gjen pasuesin e Çotës

Skuadra e Turbinës e ka mbyllur javën e pare stërvitore, duke zhvilluar vrapime të ndryshme kronometrike. Grupi po e përballon mjaft mirë përgatitjen fizike, duke sfiduar temperaturat e larta, ndërkohë që po punohet për kompletimin e…

Turbina nis stërvitjen, së shpejti përforcimet

Ekipi i Turbinës ka startuar përgatitjet për sezonin e ri futbollistik 2018-2019. Nën drejtimin e trajnerit Sinan Bardhi dhe ndihmësit të tij Alfred Allamani, skuadra cërrikase ka nisur përgatitjen fizike nga liqeni artificial në Tiranë, me…

Çekiçi-Shyti, Pogradeci “spastron” Turbinën

Pogradecarët kanë marrë tre pikë që i ngjitin në renditje, duke marrë frymë në fund të fazës së parë, ndërkohë që ekipi i Turbinës po ndjen të ftohtin e fundit të tabelës. Dy ekipe që realisht kërkuan fitoren, por liqenorët ishin me të…

Besëlidhja bind në sulm, por Turbina e ndal

Bernard Gjikolaj Takimi miqësor mes Besëlidhjes dhe Turbinës, “ndizet” në të 20’, kur miqtë e Turbinës sulmojn rrufeshëm. Sallaku është ai që shënon, por gjyqtari vëren një prekje topi me dorë nga mbrojtja lezhjane dhe loja nis nga…

Miqësorja me Shkumbinin, Turbina “takohet” me fitoren

Befason Turbina, që duket se po punon mirë këto javë dhe dje ka fituar 1-0 në një miqësore derbi në Peqin, kundër Shkumbinit. Të dyja ekipet në fillim kanë luajtur me formacionet më të mira, ndërsa në pjesën e dytë kanë provuar disa…

Burreli “shkund” Turbinën, Drita e fortë për Pogradecin

Cërrikasit luajnë dy miqësore për dy ditë, s’ia dalin me matjanët. Liqenorët gjithashtu e pësojnë nga skuadra prej Gjilani Maringlen Miraka Është zhvilluar në kompleksin “Pepa” në Elbasan miqësorja midis Turbinës dhe Burrelit. Të…

Humor Etike, Elbasani-Turbina nën hetim!

U mblodhën për Skënderbeun, por meqë ishte “patate e nxehtë” ose u tepronte koha, vendosën të hetonin dy klube të tjerë, Elbasanin dhe Turbinën! Perlat e Komisionit të Etikës nuk kanë fund, mjafton të kujtojmë që më parë kanë dënuar…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online