Turbina “çmonton” Burrelin në miqësore

Turbina ka marrë një fitore bindëse sot kundër Burrelit. Cërrikasit triumfuan me rezultatin 4-1, ndërkohë që shumica e golave u shënuan në pjesën e dytë të takimit. Skuadra e drejtuar nga Sinan Bardhi pati mundësinë të shënonte që në minutën e 10-të, por Bërdufi nuk realizoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Dhjetë minuta më vonë ishte Ajazi që kaloi në avantazh matjanët. Gjithsesi sulmuesi Bërdufi do korrigjonte veten në të 40’, kur edhe barazoi shifrat në 1-1. Në barazim u mbyll pjesa e parë, kurse në të dytën pati edhe zëvendësime të shumta.

Turbinas kaloi në avantazh në minutën e 50-të, kur Gjonpalaj shënoi në portën e tij. Më pas ishte nigeriani Ejoh ai që shënoi dy herë të tjera për cërrikasit, që kanë ruajtur një pjesë të mirë të ekipit të sezonit të shkuar.