Browsing Tag

Toronto Raptors

VIDEO | Historike: Raptors në Olimp, bien Warriors

Toronto Raptors ia del dhe për herë të parë në hiStori fiton titullin kampion në NBA. Një mision që askush nuk e shite të lehtë, duke pasur parasysh se përballë në finale kishte Golden State warriors, që kërkonin titullin e tretë radhazi…

VIDEO | Warriors futen në histori, hapet finalja me Raptors

Spektakël në finalet e NBA, teksa ndeshja e pestë është mbyllur me një pikë diferencë. Golden State Warriors kanë triumfuar me rezultatin 105-106 ndaj Toronto Raptors, duke i hequr mundësinë kanadezëve të fitonin titullin kampion për herë…

VIDEO | Raptors super me Leonard, Curry në histori

Toronto Raptors ka rimarrë kryesimin në serinë e finaleve, teksa mposhtur në ndeshjet e tretë Golden State Warriors me rezultatin 109-123. Një ndeshje e kontrolluar nga kanadezët, që shfrytëzuan mungesat e kampionëve në fuqi. Kevin Durant…

VIDEO | Magjitë e Leonard nuk mjaftojnë, triumfojnë Warriors

Golden State Warriors i është kundërpërgjigjur Toronto Raptors, duke e fituar ndeshjen e dytë të serisë së finaleve në NBA. Kampionët në fuqi triumfuan me rezultatin 104-109 dhe gjithçka e vendosën në periodën e tretë. Dy periodat e para…

VIDEO | Raptors në histori, Kawhi Leonard përbindësh

Toronto Raptors futet në histori, duke u bërë ekipi i parë kanadez që shkon në një finale të NBA. Ata kanë mposhtur Milwaukee Bucks në ndeshjen e 6-të të serive të finaleve të Konferencës së Lindjes. Raptors, edhe pse nuk e nisën mirë, ia…

VIDEO | Kawhi Leonard tmerri i Bucks, përmbysje e Raptors

Toronto Raptors ka përmbysur MilwaukeE Bucks pas serisë së pestë të finaleve të Konferencës së Lindjes. Kanadezët triumfuan me rezultatin 99-105, në një ndeshje që nisi mirë për Bucks, të cilët shënuan 10 pikë më shumë në periodën e parë.…

VIDEO | Raptors perfekt ndaj Bucks, Kyle Lowry bën liderin

Toronto Raptors ka vendosur baraspeshën me Milwaukee Bucks, pasi ka fituar ndeshjen e katërt të serive të finaleve së Konferencës së Lindjes. Kanadezët triumfuan me rezultatin 120-102. Epërsia ishte e lehtë, por konstante. Raptors…

VIDEO | Super Kawhi Leonard, Raptors triumf në frymën e fundit

Toronto Raptors, mes shumë vështirësive, ia ka dalë të triumfojë ndaj Milwaukee Bucks dhe të ngushtojë diferencën në 1-2 në serinë e finaleve të Konferencës së Lindjes. Kanadezët arritën të shënojnë nëntë pikë më shumë në periodën e parë…

VIDEO | Raptors nuk rezistojnë dot, Giannis i papërmbajtshëm

Milwaukee Bucks kërkon të mbyllë llogaritë sa më shpejt, teksa ka fituar edhe ndeshjen e dytë ndaj Toronto Raptors me shifrat 125-103. Kanadezët bënë më mirë vetëm në periodën e tretë, që ishte e pamjaftueshme për të shmangur humbjen. Bucks…

VIDEO | Përbindëshi Giannis nuk pyet as për Raptors

Milwaukee Bucks ka fituar finalen e parë të Konferencës së Lindjes kundër Toronto Raptors dhe e ka bërë diçka të tillë në mënyrë dramatike, pasi përmbysi gjithçka në periodën e katërt. Një ndeshje që përfundoi me rezultatin 108-100, me…

VIDEO | Leonard nderon Raptors, Nuggets rikthen baraspeshën

Toronto Raptors dhe Denver Nuggets kanë triumfuar në ndeshjet e katërta dhe kanë vendosur balancën. Kanadezët ia dolën të mposhtnin Philadelphia 76ers me rezultatin 96-101, kurse Nuggets thyen Portland Trail Blazers 112-116. Kështu do të…

VIDEO | Super Jokiç thyen edhe Blazers, hakmerren 76ers

Toronto Raptors është thyer në takimin e dytë me Philadelphia 76ers. Rezultati i përgjithshëm i takimit ishte 89-94. Miqtë e nisën më mirë ndeshjen dhe në dy periodat e para realizuan 13 pikë më shumë. Kanadezët u munduan ta përmbysnin…

VIDEO | NBA: Warriors fluturojnë me Curry, befasohen Raptors

Golden State Warriors e nisin mbarë pjesën më të bukur të garës në NBA. Tashmë po zhvillohet faza “Play-off” dhe kampionët në fuqi e kanë kaluar me sukses përballjen e parë me Los Angeles Clippers. Takimi përfundoi 121-104, me Warriors që…

Triumfojnë Raptors e Nuggets, Rockets fluturojnë me Harden

Toronto Raptors nuk ndalen as nga Brooklyn Nets, teksa kanë fituar 105-115. Pascal Siakam dhe Kaëhi Leonard, me 28 dhe 26 pikë udhëhoqën si zakonisht kanadezët drejt triumfit. Denver Nuggets dhe San Antonio Spurs u përballen mes tyre, në…

Raptors e Bucks nuk ndalen, feston San Antonio Spurs

Giannis Antetokounmpo (34 pikë, 5 asiste, 9 rikuperime) dhe Khris Middleton (39 pikë, 5 asiste, 9 rikuperime) sihin të papërmbajtshëm në fitoren që Milwaukee Bucks mori kundër Los Angeles Clippers me rezultatin 128-118. Bucks i mbyllën…

Lakers merr një shuplakë nga Raptors, përmbysje e Nuggets

Toronto Raptors nuk ka “mëshirë” për Los Angeles Lakers. Kanadezët fituan 111-98 dhe e treguan forcën që në fillim, duke shënuar në gjysmën e parë të lojës 11 pikë më shumë. Reagimi i Lakers në periodën e tretë nuk mjaftoi, pasi Raptors e…

VIDEO | Cleveland befason Raptors, grushte në NBA!

Hap fals i Toronto Raptors, që është mundur nga Cleveland Cavaliers. Një ndeshje e udhëhequr nga fillimi në fund nga këta të fundit, që me rezultatin 126-105 i shkaktuan humbjen e 20-të kanadezëve. Collin Sexton ishte shënuesi më i mirë,…

Raptors të pandalshëm, Embiid dhuron show në parket

Toronto Raptors vijon të fitojë. Kanadezët mposhtën Miami Heat me rezultatin 104-125. Një ndeshje e mirë në total për gjithë ekipin, por si zakonisht pati nga ata që spikatën. Kyle Lowry ishte njëri prej tyre, teksa shënoi 24 pikë, 10…

VIDEO | Raptors e Clippers nuk ndalen, Lakers pa “kokë”

Toronto Raptors nuk di të ndalet, teksa këtë herë ka mundur 121-105 Indiana Pacers dhe ka shkuar në kuotën e 30 fitoreve. Ndryshe situata te Los Angeles Lakers, që pa LeBron James ka marrë vetëm një fitore në ndeshjet e fundit. Këtë herë i…

Raptors të pandalshëm me Kawhi Leonard, triumfojnë Bucks e Nuggets

Toronto Raptors e ka  nisur  vitin mbarë, teksa ka mundur Utah Jazz me rezultatin 122-116. Në  formë  të  shkëlqyer  Kawhi Leonard,  i cili  arriti të realizonte  45 pikë.  Pascal Siakam  ishte gjithashtu në  një ditë “po”dhe shënoi 28 pikë…

Raptors bëjnë detyrën, rikthehen Lakers dhe Mavericks

Toronto Raptors ka bërë detyrën kundër Chicago Bulls, duke triumfuar me rezultatin 95-89. Kawhi Leonard, si zakonisht ishte në lartësinë e duhur. Ai realizoi 27 pikë për kanadezët, të cilët regjistruan fitoren e 27 sezonale. Rikthehet te…

Rrëshqasin Raptors e Lakers, shpërthen Russell Westbrook

Mbrëmje “jo” për Toronto Raptors, që u mund nga Orlando Magic 116-87. Kawhi Leonard me 21 pikët e tij ishte i pafuqishëm për të përballuar skuadrën vendase, që kishte një Nikola Vu?evi? në formë të shkëlqyer. Plot 30 pikë të shënuar,…

Toronto nuk përmbahet, sukses dhe për Spurs e Houston

Toronto ka regjistruar suksesin e 22-të këtë edicion duke triumfuar ndaj Los Angeles Clippers në transfertë me shifrat 99 – 123. Që në fillim miqtë bënë më mirë, duke fituar në periodën e parë me 13 pikë epërsi. Në periodën e dytë u mendua…

Bucks tregojnë “muskujt” ndaj Raptors, triumfojnë Spurs

Toronto Raptors ka ngecur ndaj Milwaukee Bucks, duke pësuar humbjen e shtatë sezonale me rezultatin 99-104. Kaëhi Leonard (20 pikë) dhe Serge Ibaka (22 pikë) nuk u kanë mjaftuar kanadezëve, ndërkohë që për Bucks Giannis Antetokounmpo ishte…