Toronto nuk përmbahet, sukses dhe për Spurs e Houston

Toronto ka regjistruar suksesin e 22-të këtë edicion duke triumfuar ndaj Los Angeles Clippers në transfertë me shifrat 99 – 123. Që në fillim miqtë bënë më mirë, duke fituar në periodën e parë me 13 pikë epërsi. Në periodën e dytë u mendua se situata mund të ndryshonte dhe Clippers mund të tentonin përmbysjen, pasi në fund të dyja skuadrat kishin marrë të njëjtën sasi pikësh,

Gjithsesi, Toronto i vuri vulën suksesit në periodën e tretë duke triumfuar me rezultatin e thellë 17-33. Edhe pse vendasit patën sukses në 10 minuta e fundit nuk mjaftuan që të rivalizonin në këtë takim.

Një fitore të vuajtur dhe me përmbysje ka marrë skuadra e Houston Rockets, pasi dy periodat e para folën për Portland Trail Blazer , por vendasit gjetën forcat që në gjysmën e dytë të lojës të përmbysnin rezultatin. Një fitore të lehtë ka regjistruar skuadra e San Antonio Spurs, e cila ka triumfuar ndaj Phoenix Suns në shifrat 111 – 86.

 

Rezultatet

Houston Rockets 111 – 103 Portland Trail Blazer

San Antonio Spurs 111 – 86 Phoenix Suns

Los Angeles Clippers 99 – 123 Toronto Raptors

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online