Browsing Tag

Takaj

Takaj e mbyll te Skënderbeu, por ka një premtim për Korçën

Vendimi i CAS mbi pezullimin me 10 vite të Skënderbeut  nga kompeticionet europiane dhe gjoba e majme prej një milionë eurosh e bëjnë të papërballueshme vijimin e bashkëpunimit midis Ardian Takajt dhe klubit korçar. Në një takim të bërë dje…

Takaj nis të veprojë, blindon portën me portierin e njohur

E ardhmja e Skënderbeut është në dorë të vendimit të “CAS”. Të gjithë në Korçë po presin datën 12 korrik, kur trupa gjyqësore në Lozanë të Zvicrës do të japë vendimin final të gjyqit midis klubit shqiptar dhe qeverisë së futbollit evropian,…

Skënderbeu e falënderon, Aliti befason Takajn

Fidan Aliti është lojtari i radhës i Skënderbeut që shitet në skuadrat e njohura në Europë. Mbrojtësi kosovar është transferuar te skuadra suedeze e Kalmarit dhe Skënderbeu ka përfituar 150 mijë euro nga ky transferim. Sot, faqja…

Presidenti Takaj: Ky nuk është fundi i ciklit Skënderbeu!

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj nuk ishte aspak i kënaqur me atë që skuadra e tij dhuroi në fushën e lojës, por pranoi se mungesat dhe terreni ishin dy faktorë që ndikuan negativisht në lojën e Skënderbeut. Për “Supersport”, Takaj u…

Takaj: Titulli, por edhe të rinjtë në mendjen tonë

Presidenti Ardian Takaj ishte i lumtur pas suksesit ndaj Partizanit. Pas ndeshjes, numri 1 i klubit korçar foli para gazetarëve, ku foli për rëndësinë e kësaj fitoreje ndaj një rivali direkt si kryeqytetasit dhe për objektivat e klubit për…

Batuta e Takajt: Trofeun e marr kur ta dorëzojë…

Skënderbeu e nisi mbarë edicionin e ri, pasi triumfoi në finalen e Superkupës me Laçin. Korçarët gjetën forcat që të përmbysnin rezultatin dhe të koleksiononin një tjetër trofe. Në fundin e ndeshjes presidenti Ardian Takaj zgjodhi që ta…

Takaj: Daja nuk preket, topin e ka skuadra!

Dy humbje rresht, ndaj Kukësit e Laçit, natyrshëm që kanë mërzitur jo pak presidentin Ardian Takaj, i cili tashmë duhet të kthejë sytë nga skuadra, edhe pse mendja është në CAS. Në një intervistë për Supersportin, presidenti i…

Takaj: Nuk ka mbaruar, tre ndeshjet e ardhshme vendimtare

Presidenti i Skënderbeut mundohet të ulë euforinë në Korçë, pas fitores ndaj Flamurtarit. Ardjan Takaj mund të festojë, ka të drejtë ta bëjë nëse sheh renditjen, por edhe ekipin që ka ndërtuar. Nuk e bën, bosi i Skënderbeut e di mirë se…

Takaj beson: Mund të fitojmë në Beograd

Presidenti i Skënderbeut, Ardian Takaj, ka mbetur pak i zhgënjyer që ndaj Partizanit të Beogradit nuk erdhi fitorja, por nga ana tjetër paraqitja e skuadrës së tij i jep besim se fitoret mund të arrihen edhe jashtë fushe. “Sigurisht që…

Supersfida e javës, Takaj apo Demi?

Skënderbeu-Partizani nuk është vetëm dueli mes dy klubeve ndër më të rëndësishëm në vitet e fundit në futbollin shqiptar. Është ndoshta dhe dueli mes dy presidentëve, dy personazheve shumë interesantë, te cilët kanë investuar në futboll dhe…

Takaj lëshon dorën, 100 mijë euro për fitoren

Presidenti i korçarëve motivon ekipin me një shpërblim të majmë. Barazimi në Kiev do të vlente 50 mijë euro për skuadrën e Dajës Jo pak, por 100 mijë euro do të vlente fitorja e Skënderbeut në fushën e Dinamos së Kievit sot në mbrëmje.…

Takaj entuziast: Short i favorshëm, luajmë pa presion

Kualifikimi ka bërë euforik presidentin e Skënderbeut Ardjan Takaj, i cili komenton me kënaqësi edhe shortin e fazës së grupeve në Europa League, ku korçarët do të ndeshen me Dinamon e Kievit, Partizanin e Beogradit dhe Jang Bojs. Në një…

Takaj i bindur: Të enjten festojnë gjithë shqiptarët

Menaxheri i përgjithshëm i klubit beson më shumë se kurrë te kalimi në grupe. Incidentin e Maqedonisë e quan keqkuptim, ndërsa Shehin nuk e lejon të largohet Emocionet e ndeshjes së kthimit me Dinamon bëhen gjithmonë e më të forta,…

Takaj: Ndeshje e madhe, tani e dua Korçën në Elbasan!

Presidenti i Skënderbeut ka festuar përgjysmë pas barazimit në Zagreb, pasi humorin ia ka prishur moviola: Meritonim fitoren, por gjykimi...E dua gjithë Korçën në Elbasan të enjten!” Leonard Trebicka Ardjan Takaj mbetet presidenti më…

Takaj dyfishon premion, 200 mijë euro për grupet

Presidenti i Skënderbeut ka hapur “thesin” para sfidës me kroatët. Shpërblim i majmë për “kokën” e Dinamos së Zagrebit, që së shpejti do t’u komunikohet lojtarëve Leonard Trebicka Jo pak, por plot 200 mijë euro është shpërblimi, që…

Takaj i ekzaltuar: Tani dua Milanin!

Ardjan Takaj ka realizuar mrekullinë e radhës, Skënderbeu i tij ia del sërish të shkruajë një copë historie. Pas fitores së madhe kundër Mladas, Tskaj deklaroi për Supersport: "I kërkova skuadrës që të fitonre pa penalltitë. Dikur jemi…

Skënderbeu, rikthimi i gardës së vjetër

9 fitore, 4 barazime dhe 13 humbje, 26 ndeshje në total në harkun e pesë viteve janë një arsye shumë e fortë për ta konsideruar Skënderbeun një skuadër të suksesshme në Europë. Një herë play-off i Europa League, një herë në Champions,…

Takaj: Natë e madhe, Latifi qëndron me ne

Presidenti i Skënderbeut ka folur pas kalimit në turin e tretë të Europa League, ndërkohë që ka sqaruar edhe të ardhmen e mesfushorit Leondard Trebicka Skënderbeu ka kaluar në turin e tretë të Europa League dhe për presidentin e…

Takaj ka një thirrje: Dua gjithë Korçën në stadium!

Presidenti i Skënderbeut vjen dy ditë para ndeshjes në qytetin juglindor dhe ka një apel për gjithë tifozët: Kanë në dorë kualifikimin tonë! Leonard Trebicka “Nesër (sot) jam në Korçë. Do të qëndroj pranë ekipit deri në përfundim të…

Miliarderët e Superiores

Skënderbeu dhe Kukësi në këto 4 vite kanë arkëtuar më se 12 milionë euro nga kupat e Europës. Zihen gjithë vitin, fitojnë para gjatë verës Gjergj Stefa Një pjesë e mirë e opinionit mezi është pajtuar me idenë se skuadra pa të shkuar…

Takaj: Etikë qesharake, mendoj vetëm për Kairatin

Presidenti i Skënderbeut nuk zgjatet shumë me argumentimin që i ka bërë Etika dënimit me heqje titulli: Do të merremi më vonë me këtë çështje Leonard Trebicka Ardjan Takaj, ashtu si gjithë Skënderbeu, ishte shumë i lodhur dje pas…

Premio dhe fjalë motivuese, Takaj u jep zemër korçarëve

Numri një i klubit ka takuar skuadrën dhe ka mbajtur një fjalim. Ekipi ndihet gati, ndërkohë që kualifikimi për ta vlen 100 mijë euro Leonard Trebicka Ashtu siç edhe ishte parashikuar, presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, por edhe…

Takaj “hap thesin”, 100 mijë euro premio

Presidenti i Skënderbeut, Ardjan Takaj, prej disa ditësh ndodhet në Shqipëri, ndërkohë që ka disa ditë që ndodhet larg skuadrës së tij dhe kjo ndodhi që pas përfundimit të ndeshjes me Sant Julia në Andorrë. “Bosi” i kampionëve, së bashku me…

Derbi titull që në javën e parë

Shpëtim Duro u ul në stolin e Skënderbeut 6 vite më parë, 4 ditë përpara ndeshjes më të rëndësishme të sezonit. Kundër Flamurtarit përfundoi 1-0 dhe atë mbrëmje nisi përmbysja e madhe korçare që në fund fituan pas më shumë se 70 vitesh…

Takaj do fat, premtimi: Bëjmë një goditje ”blic”

Menaxheri i Skënderbeut zbulon se klubi po punon që të afrojë një super lojtar, ndërkohë që flet edhe për ndeshjen e parë më Kairat Almatin Leonard Trebicka Pavarësisht koeficientit të lartë të vështirësisë për të kaluar më tej në…