Takaj i ekzaltuar: Tani dua Milanin!

Ardjan Takaj ka realizuar mrekullinë e radhës, Skënderbeu i tij ia del sërish të shkruajë një copë historie.

Pas fitores së madhe kundër Mladas, Tskaj deklaroi për Supersport: “I kërkova skuadrës që të fitonre pa penalltitë. Dikur jemi dënuar nga penalltitë dhe nuk i doja, por për fat këtë herë ia dolëm. Mendoj se e merituam”.

Shorti nesër: “Do të doja që të kishim një ekip të madh, pse jo Milani, përndryshe një rivsl që të kishim mundësi ta kalonim”

Milionat shtohen: “Financat janë më të rëndësishmet në futbollin modern dhe ne kjo arritje na ndihmon shumë. Buxhetet e klubeve shqiptare janë shumë të vogla në krahasim me ekipet e huaja.

Shehi legjendar: “Largimi? E kam lënë gjithçka në dorën e Shehit nëse do vazhdojë ose jo. Nëse ekipi do të ketë nevojë për të, ai nuk do ta lërë ekipin në baltë. Por edhe nëse largohet si lojtar, ai do të mbetet në klub. Afatet e merkatos mbyllen më 31 gusht, por do të presim shortin nesër dhe shpresoj të kalojmë në grupet e Ligës së Europës. Gjithsesi, kjo arritje është shumë e rëndësishme. Kjo ecuri e ndihmon futbollin shqiptar në tërësi, sepse sa më shumë të ecim, aq më mirë është për klubet tona”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online