Browsing Tag

Stavri Nica

Nuk ka pension për Stavri Nicën!

8 korrik 1954 - 8 korrik 2019, kjo është jeta kalendarike 65-vjeçare e Stavri Nicës. Nga sot në pension, por një jetë e kaluar mes familjes, shoqërisë e sportit në veçanti, e ka evidentuar Stavrin si një emër popullor në pankinat e…

Donatori Xhaçi: Nica qëndron, i sjellim lojtarë cilësorë

Devolli e mbylli sezonin pa asnjë humbje dhe këtë vit do të garojë në Kategorinë e Parë. Pjesë e suksesit ishin edhe donatorët që iu gjendën pranë kësaj skuadre. Njëri prej tyre, Gëzim Xhaçi, deklaron për SportEkspres.com se mbështetja e…

Nica nuk ka rinovuar, Devolli sytë nga Skënderbeu

Skuadra e Devollit arriti të ngjitej në Kategorinë e Parë për sezonin e ri dhe në këtë periudhë drejtuesit kanë menduar që ta përforcojnë më shumë skuadrën. Një opsion janë huazimet nga ekipi i Skënderbeut, që garon në Superiore. Por që…

Nica: Dhuna dhe terrenet problemi, Devolli surprizon sërish

Stavri Nica ia doli me sukses në pankinën e Devollit, pasi skuadra u ngjit në Kategorinë e Parë. Gjatë gjithë kampionatit kjo skuadër nuk pësoi asnjë humbje, por u dorëzua vetëm në finalen me Tërbunin. Madje edhe në atë takim u deshën…

Nica: Faleminderit Delvinë, tani s’e lëshojmë kreun!

Devolli, duke pasur parasysh kalendarin e Shkumbinit, kishte shumë besim se do ta merrte kryesimin e kampionatit. Kështu ndodhi, pasi peqinaset barazuan në transfertë me Delvinën. Në Bilisht nisi festa, ndërkohë që trajneri Starvi Nica ka…

Nica: Ishte si një ndeshje e gladiatorëve nëpër filma!

Të dielën skuadra e Devollit arriti fitoren e radhës në Kategorinë e Dytë. Në transfertën e Këlcyrës, skuadra e drejtuar nga Stavri Nica mori tri pikët që e mbajnë në rivalitet të plotë me Shkumbinin për kreun e Grupit B. Durrsaku deklaron…

Nica i kënaqur: Loja më bind, duam fitore ndaj Maliqit

Me Devollin, durrsaku Stavri Nica është bashkuar në ditët e para të muajit janar 2019, por vetëm më 24 shkurt debutoi zyrtarisht në stolin e kësaj skuadre që luan në Grupin B të Kategorisë së Dytë. Ndërsa fitoi thellë 5-2 me Përmetin në…

Rekordmeni Stavri Nica: Më pëlqejnë sfidat, synojmë elitën

Dy ditë më parë trajneri Stavri Nica bëri kapërcimin e radhës në pankinë për këtë sezon. Pasi e nisi me Burrelin në Kategorinë e Parë, e vazhdoi aventurën brenda këtij sezoni me Kastriotin në Kategorinë Superiore, e tashmë “parkohet” në…

E vështirë për të qëndruar pushim, rikthehet Stavri Nica

Ashtu siç nuk përton të largohet kur situata nuk i pëlqen, ose ekipi nuk dhuron në fushë futbollin që kërkon, ashtu dhe rikthehet menjëherë në stol. Stavri Nica nuk mund të qëndrojë shumë kohë larg pasionit të tij, larg futbollit. Pasi e…

Nica nuk duron: Iki, nuk sakrifikoj për tekanjozë!

Stavri Nica, trajneri i Kastriotit, ka folur pas ndeshjes me Kukësin që ekipi i tij e humbi 2-0. Në emisionin “Gol pas Goli”, ai theksoi se nuk do të vazhdojë në krye të krutanëve. Shkak bëhet sjellja e lojtarëve, sikurse shprehet durrsaku.…

Akuzoi lojtarët, Nica nuk heq dorë nga Kastrioti

Stavri Nica shpërtheu pas ndeshjes që Kastrioti humbi ndaj Teutës me rezultatin 4-0. Trajneri durrsak nuk është ndjerë mirë pasi ekipi i tij pësoi tetë gola në dy ndeshje dhe pret që me hapjen e merkatos drejtuesit të bëjnë lëvizjet e…

“Bomba” e Nicës: Tolerim? Derisa nuk zbatojnë detyrat…

Stavri Nica, trajneri i Kastriotit, duket se e ka mbyllur me Kastriotin. Pas ndeshjes me Teutën, në emisionin “Gol pas Goli” në Supersport deklaroi: “Problemet sa vijën e shtohen, të rinjtë punojnë. Disa lojtarë nuk futen në lojë, me gjithë…

Nica nuk dorëzohet: Besojmë bindshëm, ka shumë arsye

Kastrioti pret Teutën nesër në Fushë-Krujë, ndërkohë që para këtij takimi ka folur trajneri Stavri Nica. Durrsaku vlerëson maksimalisht kundërshtarin dhe thekson se duhet shumë përqendrim në këtë takim, pasi luajnë ndaj një ekipi mjaft të…

Nica i drejtpërdrejtë: Duhen lojtarë me më shumë cilësi!

Trajneri Stavri Nica foli pas takimit me Tiranën. Numri një i stolit krutan ishte i zhgënjyer pas humbjes së thellë ndaj bardhebluve. Nica analizoi për “Supersport” në emisionin “Gol pas Goli” takimin e zhvilluar në “Selman Stërmasi”.…

Rilindja e Kastriotit, Nica jep “recetën” e suksesit

“Ishte një moment i bukur. I përgëzova djemtë për shpirtin e garës. Shpresoj që kjo ecuri të vijë më lart. ka edhe probleme, sidomos kur alarmohemi, Duhet ekuilibër dhe kjo bëhet me mënyrë loje, me pas dhe elementë të tjerë”, tha Nica…

Domgjoni: Nica na ka ndryshuar, mbijetesa e mundur

Te Kastrioti është rritur ndjeshëm besimi për të qëndruar në Superiore. Ndeshja e fundit në Laç tregoi se krutanët e kanë forcën për ta bërë diçka të tillë dhe nëse vazhdohet me këtë ritëm, gjithçka është e mundur. Kështu shprehet edhe…

Nica: Duhet besim dhe kurajo, fitojmë me Kamzën

Kastrioti kërkon tre pikët me Kamzën dhe për këtë klubi ka vendosur që hyrja në stadiumin “Redi Maloku” të jetë falas. Para këtij takimi ka folur edhe trajneri Stavri Nica, i cili vlerëson impenjimin e futbollistëve të tij dhe beson te…

Nica: Situata e vështirë, do ndihmoj me përvojën time

Stavri Nica e drejtoi për të parën herë nga stoli Kastriotin, pasi me Luftëtarin ishte i dënuar. Tekniku i skuadrës krutane komentoi humbjen e sotme në Korçë për mikrofonin e Supersport në emisionin "Gol pas Goli". Numri një i stolit krutan…

Nica: Mos u habisni, mund t’i marrim pikë Skënderbeut!

Kastrioti përballet me Skënderbeun nesër, ndërkohë që para këtij takimi ka dalë para mediave trajneri Stavri Nica. Durrsaku i pankinës së krutanëve ka folur për problemet e ekipit të tij, si mund të dalin nga kriza dhe në fund ka folur edhe…

“Xixa” në stërvitjen e Kastriotit, Nica i qartë

Kastrioti renditet në vendin e fundit në klasifikim, ndërkohë që pas përfundimit të fazës së parë ka ndërruar trajnerin. Elvis Plori dha dorëheqjen dhe në vend të tij u përzgjodh durrsaku Stavri Nica. Ky i fundit po përgatit ekipin për…

Nica optimist: Kastrioti ka brumë, do jap gjithçka nga vetja

Stavri Nica ka nisur nga puna në krye të Kastriotit, ndërkohë që e ka pranuar se dy javët e fundit nuk i ndiqte kot krutanët. Durrsaku shprehet optimist për këtë aventurë të re që nis dhe shpreson që ta ndryshojë situatën në të cilën…

Kastrioti zyrtarizon largimin e Plorit, ja pasuesi

Kastrioti ka njoftuar pranimin e dorëheqjes së Elvis Plorit, i cili një ditë më parë u shpreh se nuk do të drejtojë në vijim krutanët. Ndeshja me Kukësin, e humbur me rezultatin 1-2, ishte e fundit për shkodranin. “Trajneri Elvis Plori…

Nica pranon ofertën, rikthehet të drejtojë

Ekipi i fundit që ka drejtuar është Teuta, nga ku iku pas tre javësh në drejtim të skuadrës. Flasim për Stavri Nicën, trajnerin durrsak që ditët më të mira i ka nën drejtimin e skuadrës së Laçit. Me kurbinasit ka fituar Kupën e Shqipërisë,…

Rikthehet Stavri Nica, Vathi nuk rinovon kontratën

Stavri Nica herën e fundit ishte në krye të Teutës, por vetëm tre javë i drejtoi durrsakët në Superiore sezonin e shkuar. Më parë kishte qenë në krye të Bylisit, kurse kampionatin e kishte nisur me Laçin në elitë. Prej muajsh durrsaku ishte…

Nica ndjek Bylisin, Kapllanaj e zyrtarizon

Stavri Nica ka qenë dje në Ballsh dhe ka ndjekur miqësoren me Flamurtarin. Trajneri i ri i skuadrës ballshiote, nën shoqërinë e presidentit Besnik Kapllanaj, ka qëndruar në tribunë duke parë testin e skuadrës së tij të re me vlonjatët.…

Shpërthen Nica: Superiorja shqiptare është amatore!

Pas ndeshjes me Kastriotin, ku Laçi barazoi 1-1, trajneri Nica u shpreh i pakënaqur mbi gjendjen e ekipit të tij, teksa vuri në dukje problematika të shumta që shoqërojnë futbollin tonë. “Rëndësi ka që këto ndeshje i shërbejnë…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online