Browsing Tag

Shaqiri

Liverpuli, Ronaldo dhe Champions League: rrëfehet Shaqiri

Xherdan Shaqiri fitoi Champions-in e dytë në karrierën e tij disa ditë më parë, duke triumfuar me Liverpulin përballë Totenhemit në finalen e Madridit. Për trofeun prestigjioz, Kristiano Ronaldon dhe aventurën te Liverpuli, Shaqiri tha:…

Nga hero në të shpërfillur, ç’po ndodh me Shaqirin?

Kanë kaluar më shumë se katër muaj nga paraqitja fenomenale e Xherdan Shaqirit kundër Mançester Junajtid në mbrëmjen e 16 dhjetorit. Në harkun e shtatë minutave futbollisti nga Gjilani shënoi dy gola duke vulosur njëkohësisht fitoren e…

160 ditë te Liverpuli, Shaqiri feston si… “anglez”

Xherdan Shaqiri po rritet gjithnjë e më shumë te skuadra e Liverpulit. Shqiptari, i cili luan për Zvicrën po shënon rregullisht në kampionatin anglez, duke ia bërë jo pak të lehtë Jurgen Klopit për zgjedhjet e tij. Plot 160 ditë ka…

Spektakël festash, Liverpuli magjeps dhe prodhon ëndrra

Është një Liverpul magjik, si për festa: skuadra e drejtuar nga Jyrgen Klop nuk pyet për askënd, heq qafe edhe Njukasllin e Rafa Benitez duke fituar 4-0 dhe fluturon drejt titullit. Është ende herët, tepër herët, por nëse Mançester Siti…

“Flasin” statistikat, Shaqiri më i miri i Ligës A

Zvicra arriti që të fitonte grupin 2 të Ligës A, duke fituar një ndeshje të çmendur me Belgjikën, duke fituar me përmbysje me shifrat 5-2. Zviceranët, ku luajnë një “koloni” me shqiptar janë favorit për ta fituar Ligën A, çka do të ishte…

Shaqiri s’udhëton drejt Serbisë, Klop shpjegon vendimin

Xherdan Shaqiri nuk ka udhëtuar me skuadrën e Liverpulit në transfertën ndaj Cërvena Zvezdës në Beograd. Trajneri i “të kuqve”, Jyrgen Klop, ka shpjeguar arsyen e këtij vendimi, që nuk mund të konsiderohet si i papritur. “Kemi dëgjuar e…

Shaqiri flet për të shkuarën, të tashmen dhe… Beogradin

Xherdan Shaqiri po kalon një moment të mirë te Liverpuli mund të thuhet, pasi po gjen minuta e tij edhe pse ka një konkurrencë shumë të madhe. Jurgen Klop ka besim se 27-vjeçari me origjinë shqiptare, por që luan për përfaqësuesen e…

“Shaqiri është blerja më e goditur e Klop”

Në momentin kur Shaqiri zgjodhi që të shkonte te Liverpuli, shumëkush menduan se po bënte një hap të gabuar, kjo për shkak se skuadra e Jurgen Klop ka shumë lojtarë me kualitet në repartin e avancuar. Gjilanasi i ka thyer pritshmëritë, pasi…

Shaqiri mjaft entuziast: Urime bisha!

Xherdan Shaqiri u transferua këtë verë tek skuadra e Liveprulit. Sulmuesi anësor është në katror ndeshje, por ka koleksionuar vetëm 94 minuta në total. Normalisht që konkurrenca është e madhe në një skuadër si “The Reds”, por gjilanasi ka…