“Ideal për ne, milanisti më pëlqen”, Lopetegui e do te Sevija

Sevija është një ndër klubet më aktive në këtë merkato. Shumë lëvizje dhe afrime pafund për…

VIDEO | Pendesë pas faullit makabër, francezi i kërkon falje talentit të Liverpulit

Qendërmbrojtësi i Sevijës, Joris Njanjon, u bë protagonisti i një faulli të rëndë në miqësoren e…

VIDEO | Sevija s’njeh ndeshje miqësore, “sakatohen” lojtarët e Liverpulit

Ndeshja e zhvilluar ditën e djeshme midis Liverpulit dhe Sevijës nuk ka ngjasuar aspak me një…

Garë e ashpër për shokun e Runit, PSG e Sevija “dhëmb për dhëmb”

Lusiano Akosta është ylli, që ka mrekulluar ekipet evropiane. Argjentinasi aktivizohet në kampionatin amerikan në një…

Monçi fillon “bastisjet”, vjen mesfushori i Portos

Sevija ka filluar nje proces rindërtimi në krye të të cilit është vendosur drejtori i njohur…

Gjithçka zyrtare, Reali huazon dy lojtarë njëherësh

Real Madrid ka zyrtarizuar largimin e përkohshëm të dy lojtarëve. Sergio Reguilon ka kaluar te Sevija…

Real largon të padëshiruarin e radhës, e dërgon në Andaluzi

Real Madrid ka një numër jo të vogël lojtarësh që duhet të largohen, pasi nuk kanë…

“Ish”-i i Milanit lë Francën, kalim i bujshëm në La Liga

Një nga lojtarët më të mirë të Olimpikut të Marsejës, Lukas Okampos ka lënë stadiumin “Velodrome”…

Zyrtare: Ylli spanjoll kalon te PSG, firmos për 5 vite

PSG lëviz në merkato dhe ditën e sotme ka zyrtarizuar marrëveshjen me mesfushorin e avancuar, Pablo…

30 milionë euro nga Spanja, Zijesh refuzon ofertën

Hakim Zijesh ishte një ndër lojtarët kyç të suksesit të Ajaksit gjatë sezonit që lamë pas.…

Monçi e nis me “bum”, Seviljes i vjen goleadori

Sevilja ka lëvizur në merkato dhe sot ka mbërritur në Spanjë afrimi i tyre për sulmin.…

Dani Alvesh ka një ide, rikthim në kontinentin e vjetër

Dani Alvesh e ka mbyllur bashkëpunimin me PSG dhe tani po kërkon për një tjetër skuadër.…

Juventusi e nis me largime, Sevija bën pazar në Torino

Juventusi këtë vit kishte fatin të kishte dy portierë të një niveli mjaft të mirë si…

Nis epoka Leonardo, PSG bën blerjen e parë!

PSG po zien momentalisht nga çështja Nejmar, me brazilianin që sipas gjasave do të kalojë te…

Atalanta nuk pyet fare, arrin akordin dhe përforcon sulmin

Atalanta po punon për të përforcuar ekipin. Kualifikimi në Champions Ligë i ka entuziazmuar të gjithë…

VIDEO | Fitoi betejën me të keqen, “luftëtari” meksikan emocionon me rrëfimin e tij

Migel Lajun luan aktualisht për Monterrein në atdheun e tij në Meksikë. Në të kaluarën, mbrojtësi…

Sevilja pa trajner, sëmundja e rëndë e “xholit” i kushtoi stolin

Te Sevilja, do të kërkojnë një trajner të ri, pasi klubi spanjoll vendosi që Hoakin Kaparros…

Milani përforcohet në sulm, rikthehet “dështimi” i merkatos

Rikthehet "dështaku" që u ble për 38 milionë euro.

Dëmtim apo diçka tjetër? Andre Silva i përgjigjet trajnerit të Seviljes!

Sulmuesi i Seviljes, Andre Silva, thotë se “e ka ndërgjegjen të pastër”, pas deklaratës së fortë…

Dëshira e fundit e Interit, një spanjoll për të zëvendësuar Perishiç

Ivan Perishiç është drejt largimit nga Interi. Kroati e ka shprehur gjithmonë dëshirën për të luajtur…

VIDEO | Pas Valencias bie edhe Sevija, fitore jetike për Zhironën

Sevija ka bërë një hap pas për objektivin Champions. Ekipi andaluzian është mposhtur në transfertën e…

Reali kënaqet me pak, Madridi ende me 3 ekipe në Champions

Getafe vazhdon të habitë dhe mbetet e katërta në renditje, pas barazimit 0-0 regjistruar sot ndaj…

VIDEO | Vazhdon “përralla” Getafe, mposht Seviljen dhe ndjen aromën e Championsit

Getafe vazhdon të mos zgjohet nga ëndrra e saj. Klubi i vogël spanjoll ra nga kategoria…

Di Françesko drejt Spanjës? Zbulohen prapaskenat e udhëtimit sekret

Eusebio Di Françesko po shijon pushimet. Trajneri ndodhet pa punë që nga 7 marsi i këtij…

VIDEO | Sevija hap merkaton, blen të birin e legjendës rumune

Klubi i Sevijës ka arritur marrëveshjen për transferimin e talentit rumun Ianis Haxhi nga klubi i…

Hajdutët shfrytëzojnë derbin, momente paniku për dyshen e Betisit

Një ngjarje aspak e hijshme ka ndodhur në kohën kur luhej derbi andaluzian mes Sevijas dhe…

U largua pak kohë më parë, nuk e përjashton rikthimin te Roma

Monçi, ish-drejtori sportiv i Romës dhe aktualisht tek Sevija, është kthyer të flasë për Italinë dhe…

VIDEO | Garë e çmendur për Champions, Valencia trondit Sevijan

Valencia ka marrë një triumf me mjaft vlera nda Sevijas në transfertë, teksa i ka mposhtur…

Zyrtarizohet gjithçka, Monçi rikthehet te Sevija

Përflitej prej kohësh dhe tashmë është zyrtarizuar gjithçka. Monçi rikthehet në shtëpi te Sevija. Njoftimi zyrtar…

E prisnin në Premier Ligë, ish-drejtori i Romës rikthehet në “shtëpi”

Sezoni i Romës deri më tani ka qenë për t’u harruar, pasi me Eusebio Di Françeskon…

Eliminim i pafalshëm, Sevilja merr masën drastike

Sevilja pësoi një eliminim të pabesueshëm kundër Sllavias së Pragës. Ndeshja e zhvilluar në kryeqytetin çek…

VIDEO | Driblimi që vlen 1.5 milionë euro, Olajinka thyen “mitin” e Europa League

Ishte vetëm 16 vjeç kur mbërriti në Ballsh dhe ëndërron të jetë në Botëror me Nigerinë.…

VIDEO | Arsenali tronditet në Francë, Sevija ngec ndaj Slavia Pragës

Janë mbyllur më shumë se gjysma e takimeve të programuara për t’u luajtur në orën 18:55,…

Forma e Andre Silvës, drejtuesit e Sevijas me vendim të papritur

Andre Silva u largua verën e vitit të kaluar nga Milani, pasi hapësirat që pati në…

VIDEO | Mesi fenomenal, Barcelona luan “poker” me Seviljen

Sevilja dhe Barcelona kanë zhvilluar një ndeshje spektakolare midis tyre, por në fund ka triumfuar ekipi…

VIDEO | Tjetër fitore për Sevijan, spanjollët heqin qafe Lacion

Sevija ka kaluar më tej në Europa League, duke eliminuar ekipin e Lacios me rezultatin e…

VIDEO | Vijareali rikthehet pas tre muajsh, shkatërrohet Sevija

Vijareali ka marrë një triumf jetik përballë Sevijas pasditen e sotme, teksa ka fituar me shifrat…

Tare sulmon tifozët: Çfarë turpi, kjo Lacio meriton më shumë!

Një gol i Ben Jeder i dhuroi fitoren Seviljes në “Olimpico” përballë Lacios vendase në ndeshjen…

VIDEO | Turpërohet Arsenali, Lacio dorëzohet ndaj Sevijas (Rezultatet)

Janë luajtur sot sfidat e para të fazës me eliminim direkt në Ligën e Europës, me…

VIDEO | Përgjaket Roma, betejë mes tifozëve

Mbrëmjen e së mërkurës në Romë u regjistruan përplasje të hunshme mes tifozëve ultras të Lacios…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online