Problemet shtohen te Çelsi, trajneri i bluve shtrohet në spital

0

Zv. trajneri i Çelsit, Xhanfranko Zola është rikthyer në spital. Ndihmësi i Sarrit ka pasur disa herë probleme shëndetësore dhe ka kryer disa operacione. Edhe sot para sfidës kundër Malmos në “Europa League”, numri 2 i Çelsit është shtruar në spital.

Sipas mediave britanike, është ende herët për të kuptuar nëse Zola do të rikthehet në stolin e Çelsit për të mbështetur trajnerin italian, Maurisio Sarri, i cili po kalon një periudhë shumë të vështirë në krye të Bluve të Londrës.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.