Browsing Tag

Ramos

“Zidan më ndryshoi jetën, Ramos është një ikonë!”

Talenti i Real Madridit, Vinisiu Zhunior, ka folur sot për mediat iberike, ku nuk i ka kursyer elozhet për trajnerin Zidan dhe bashkëlojtarët te “Los Blancos”. Për sezonin e tij të parë me fanellën e Realit, Vinisius tha: “Jeta ime ka…

Ramos mban krahun e Mesit: Maradona vite dritë larg tij

Serxho Ramos dhe Leo Mesi nuk gëzojnë një raport miqësor. Mes palëve nuk ka ngacmime jashtë fushës së lojës, por kur të dy vihen në tapet përballë njëri-tjetrit shpesh herë situata ka dalë jashtë kontrollit. Së fundmi, mbrojtësi i Real…

Letër e hapur e Ramos: Jemi katastrofë, marr përsipër fajin

Serxho Ramos ka dalë me një komunikatë publike ku adresuar çdo polemikë rreth tij dhe Real Madrid. Kapiteni  i “Los Blancos” i ka thënë gjërat troç duke mos përdorur justifikime dhe duke marrë përgjegjësi për çdo gjë. LETRA E RAMOS Si…

Reali pezullon Iskon, “MARCA” zbulon debatin me Solarin

Problemet te Reali nuk po kanë fund. Pas sherrit midis Ramos e Perez, situatës kritike me Marselon që kërkon largimin prej muajsh dhe “prapësive” të Gareth Bejl, shtohet edhe një polemikë tjetër për skuadrën “Los Blancos”. Fantazisti…

Plas te Reali, sherr mes dy yjeve të skuadrës

Sa vjen e përkeqësohet situata te Real Madrid. Së fundmi media spanjolle “AS”, raporton se në stërvitjen e së shtunës pati një konflikt fizik midis kapitenit Ramos dhe brazilianit Marselo. Konflikti filloi për një arsye qesharake. Sipas…

Ramos betohet: Nuk e bëra me qëllim!

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos, po përjeton një sezon makthi, sepse nga trofetë e viteve të fundit nuk ka më gjurmë dhe mbrojtësi veteran po vendos rekorde të reja vetëm për kartonët që po merr. Edhe në El Clasico-n e sotëm Ramos…

Serxhio Ramos dhe 25 kartonët e kuq, një rikthim në kohë

Serxhio Ramos është një lojtar që e njeh mirë kartonin e kuq. Mbrojtësi dhe kapiteni i Real Madridit u ndëshkua sot në takimin përballë Zhironës me karton të kuq, i 25-ti në karrierën e tij. Një rikthim pas në kohë dhe se si Ramos është…

Mashtruesi Sergio Ramos, pezullim në horizont nga UEFA

Kapiteni i Realit të Madridit, Sergio Ramos, u ndëshkua me karton të verdhë në fundin e ndeshjes kundër Ajaksit këtë mërkurë, që do të thotë se do të mungojë për pezullim në ndeshjen e kthimit në Bernabeu. Gjithçka normale? Jo, në fakt,…

Mesazhi i Ramos: Nuk ka kohë për fjalë, duhet të veprojmë!

Reali i Madridit është në një moment mjaft të vështirë, pasi aktualisht është j vetëm në një krizë rezultatesh, por dhe pa trajner. Kampionët e Europës u shpartalluan nga Barcelona në ndeshjen e fundit me rezultatin 5-1, çka ka sjellë një…

Statistikat, “dështaku” Ramos dhe rekordmeni Saurez

Pas “El Clasico”-s është koha për të parë bilancet. Normalisht që fjalët më të mira do të thuhen për Barcelonë, që e shpartalloi Realin, në një ndeshje që gjithnjë ka vëmendjen e gjithë botës. Pa Mesin dhe Ronaldon në fushë shumëkush kishte…

VIDEO | Tension te Reali, Ramos bën një veprim të shëmtuar

Rezultatet kanë bërë që atmosfera te Reali i Madridit të mos jetë e mirë. Kjo dallohet edhe gjatë seancave stërvitore. Së fundmi ka ndodhur një episod i pakëndshëm dhe protagonist ka qenë Serxhio Ramos, i cili mban edhe shiritin e kapitenit…

Pas Ronaldos, kush do i gjuajë penalltitë te Reali?

Dikush do thotë: hall i madh fort, penalltitë i gjuajnë të gjithë, rëndësi ka të fitohen. Megjithatë, kur bëhet fjalë për Realin diskutimi ndryshon, sepse aty gjithçka është në qendër të vëmendjes, gjithçka amplifikohet dhe tani që ka ikur…

Klop kujton finalen, Ramos i jep një përgjigje të egër

Para Superkupës së Europës, kundër Atletikos se Madridit sot në mbrëmje në Talin, mbrojtësi i Real Madridit Sergio Ramos ka folur për mediat, duke u ndalur edhe te Jyrgen Klop dhe Ronaldo, të cilët ditët e fundit kanë lëshuar deklarata që…

De Gea do Realin, i kërkon ndihmë Ramosit

David De Gea i ka kërkuar ndihmë mbrojtësit të Real Madridit, Serxho Ramos, që të bëjë të mundur kalimin e tij në “Santiago Bernabeu”. Lajmi vjen nga gazeta portugeze “A Bola”. Sipas saj, portieri i Mançester Junajtidit ka folur me…

Reali si “tank”, tani rigjen edhe Bejlin

Kampionati ka nisur ashtu si pritej për Realin, triumfues 3-0 në La Korunja, me gola nga Geret Bejl, Kasemiro e Kros. Mungonte Ronaldo, për të dytën ndeshje rresht i pezulluar (i mbeten edhe 3), por Zidan ka krijuar një “tank” që tashmë…

Sergio Ramos: Ronaldo nuk simulon

Pas ndeshjes së fituar ndaj Barcelonës ishte ende i hapur debati nëse kartoni i kuq ndaj Ronaldos ishte vendimi i duhur nga arbitri i takimit. Kapiteni Sergio Ramos u shpreh: “Isha larg, nuk e pashë mirë aksionin. Megjithatë, besoj se ka…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online