Mesazhi i Ramos: Nuk ka kohë për fjalë, duhet të veprojmë!

0

Reali i Madridit është në një moment mjaft të vështirë, pasi aktualisht është j vetëm në një krizë rezultatesh, por dhe pa trajner. Kampionët e Europës u shpartalluan nga Barcelona në ndeshjen e fundit me rezultatin 5-1, çka ka sjellë një furtunë të vërtetë.

Kapiteni Serxho Ramos ka zgjedhur që të reagojë përmes një postimi në rrjetet sociale, duke theksuar se nuk është momenti i duhur për të folur, por duhet punë. Një mesazh i qartë se nuk mund të zgjidhet asgjë me fjalë, por skuadra duhet të bëjë kthesën në fushën e lojës.

“Ne jemi të ndërgjegjshëm dhe ndihemi përgjegjës për situatën ku ndodhemi, por nuk është momenti për fjalë, por për të vepruar”, shkuan Ramos në “twitter”. Reali ka marrë vetëm 1 fitore në 7 ndeshje në të gjitha garat, por njëkohësisht ka humbur 4 nga 5 takimet e fundit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.