Reali si “tank”, tani rigjen edhe Bejlin

0

Kampionati ka nisur ashtu si pritej për Realin, triumfues 3-0 në La Korunja, me gola nga Geret Bejl, Kasemiro e Kros.

Mungonte Ronaldo, për të dytën ndeshje rresht i pezulluar (i mbeten edhe 3), por Zidan ka krijuar një “tank” që tashmë nuk ndalet më dhe nuk shqetësohet fare nëse i mungon ndonjë ingranazh. Deri para pak Ronaldo ishte fari ndriçues i Realit, tashmë fitorja më e madhe e Zidan është pikërisht lehtësia me të cilën Reali po përballon mungesën e yllit të vet.

Deri mbrëmë gjithçka po ecte në mënyrë perfekte, por mungonte në apel Geret Bejl: uellsiani u kthye fuqishëm, shënoi një gol dhe dha një asist, duke shtuar armët në dispozicion të kampionëve të Europës.

Kasemiro konfirmoi se është një lojtar kyç në mesfushën e Realit, me një tjetër ndeshje të mirë, kurorëzuar me një gol në pjesën e parë, ndërsa Toni Kros vulosi fitoren pas një ore lojë, me pasim final nga Bejl.

Një skuadër e madhe ka nevojë edhe për një portier të madh dhe Kejlor Navas tregoi se është në vendin e duhur, duke pritur një penallti në minutën e 89-të ndaj Andones. Njolla e vetme, karton i kuq për Sergio Ramos në shtesë, kur mori të verdhën e dytë të ndeshjes për një goditje me bërryl ndaj një kundërshtari në një duel ajror.

Zidane shakes hands with Ramos as the defender walks off following his late red card in the 3-0 victory over Deportivo

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online