Browsing Tag

Pogradeci

Teuta gjen miqësore, Pogradeci rivali i radhës

Teuta, pas eliminimit nga kupat e Europës, u fokusua te stërvitja. Tanimë trajneri Bledi Shkëmbi kërkon disa miqësore për skuadrën e tij. Të parën durrsakët e zhvilluan me Tërbunin dhe e fituan me rezultatin 4-2. Bregdetarët kanë…

Fetollari konfirmon Branicën, Pogradeci e merr seriozisht

Peqinasi Klejdis Branica, i cili sezonin e kaluar doli golashënuesi më i mirë në Kategorinë e Parë me 14 gola, portieri Mateo Boçi që e mbylli me Tërbunin, si dhe mesfushori Alton Shkëmbi që luan me skuadra inferiore në Greqi, janë emrat e…

Pogradeci godet në merkato, Terrolli zbulon dy afrimet!

Në hapësirën e merkatos, te Pogradeci më shumë po synojnë futbollistët e dalë nga ekipet e tyre zinxhir ndër vite, por edhe ish-lojtarë që kësaj skuadre i kanë shërbyer sezone më parë. Këtë herë “grepat” e drejtuesve liqenorë janë hedhur…

Pogradeci në merkato, trajneri Fetollari zbulon objektivat

Të skuadra e Pogradecit ende janë në “inatin” e sezonit të kaluar, pasi nuk mundën të realizojnë synimin për t'u ngjitur në Kategorinë Superiore. Një vend në zonën Play-out në Grupin B ishte renditja që Pogradeci nuk e kishte menduar, ndaj…

Fetollari: Fitorja me Tomorin na siguron sezonin

Pogradeci pret Tomorin në stadiumin “Gjorgji Kyçyku”, një sfidë që luhet prej orës 16:00 dhe për të dyja skuadrat ka rëndësi të veçantë. Liqenorët duan fitoren, për të siguruar në këtë mënyrë mbijetesën në Kategorinë e Parë. Objektivi është…

Terroli: Pogradeci meritonte më shumë, derbi me Apoloninë

Pogradeci, edhe pse u rëndit në pesëshen e dytë të grupit B, nuk rrezikon rënien nga Kategoria e Parë. Liqenorët, ndryshe nga shumë skuadra, vit pas viti pësojnë ndryshime të pakta dhe herë pas here arrijnë të befasojnë edhe ekipet…

Fetollari: Moti na ka kushtëzuar, kapim pesëshen e parë!

Skuadra e Pogradecit kaloi një situatë “ngujimi” në tre javët e para të muajit janar, ku për shkak të rreshjeve të borës e të shiut nuk pati asnjë mundësi stërvitje në terren të hapur, duke u stërvitur vetëm në ambiente të mbyllura. Madje…

Një gol dhe shumë qetësi, festojnë në Berat

Nga: Edi Spahiu Tomori rikthehet tek fitorja në shtëpi pas dy transfertave radhazi, duke mundur Pogradecin 1-0, fitore e merituar dhe me shumë vlera, edhe për faktin se është arritur ndaj një kundërshtari shumë cilësor, që ka kërkuar…

VIDEO | Pogradeci i fortë, Besa ndalet mes baltës

Besa mbetet e para në grupin B të Kategorisë së Parë, por nuk e ka ruajtur diferencën me Bylisin ndjekës. Verdhezinjtë kanë barazuar 1-1 në shtëpi me Pogradecin, që gjithashtu është një ekip që renditet në vendet e sipërme të renditjes.…

Bylisi kalon Pogradecin dhe shënjestron kreun

Nga: Edi Spahiu Bylisi vazhdon serinë e fitoreve dhe është i pandalshëm ndaj kundërshtarëve me cilësi dhe pretendentë në këtë kampionat, ku pas fitores së një jave më parë në transfertën e Lushnjës  ka ardhur edhe fitorja e radhës ndaj…

Bylisi thyen Pogradecin, kreu një pikë larg

Bylisi mori tre pikë të arta dhe tanimë renditen në vendin e dytë në klasifikim. Ballshiotët ia kanë dalë të mundin me rezultatin minimal 1-0 Pogradecin dhe në fund festa kanë qenë e gjitha e tyre. Në stadiumin “Adush Muçaj” është…

Vllaznia ngec në derbi, paqe mes Elbasanit dhe Lushnjës

Vllaznia sezonin e ardhshëm do të luaj në Kategorinë e Parë dhe përgatitjet i ka nisur vonë. Për këtë arsye edhe miqësoren e parë e zhvilloi ditën e sotme kundër Veleçikut fqinj. Edhe koplikasit do të luajnë në të njëjtën kategori me…

Kamza ndalet nga Dinamo, Apolonia në rrugë të mbarë

Sot janë zhvilluar tri ndeshje miqësore. Kamza është ndeshur në fushën e vet me ekipin e Dinamos dhe sfida është mbyllur me rezultatin, 1-1. Rezi ishte autori i golit për ekipin e Devollit, ndërsa Lala kishte kaluar në avantazh në pjeën e…

Çekiçi-Shyti, Pogradeci “spastron” Turbinën

Pogradecarët kanë marrë tre pikë që i ngjitin në renditje, duke marrë frymë në fund të fazës së parë, ndërkohë që ekipi i Turbinës po ndjen të ftohtin e fundit të tabelës. Dy ekipe që realisht kërkuan fitoren, por liqenorët ishin me të…

Pogradeci i ri, pak ndryshime e synime të njëjta

Pogradeci ka bërë disa afrime gjatë merkatos dhe duket se janë lojtarë të rinj ashtu si edhe ka qenë filozofia e drejtuesve të klubit në sezonet e fundit. Janë rikthyer dy sulmuesit Kristi Laçka dhe Albi Çekiçi, por bie në sy edhe…

Alijev dhe Bakaj e bëjnë “sefte”

Kampionët kanë triumfuar 3-1 përballë Pogradecit në ndeshjen e zhvilluar pasditen e djeshme në stadiumin "Gjorgji Kyçyku". Trajneri Milinkoviç ka pasur mundësinë të shohë gjendjen e skuadrës së tij në një tjetër ndeshje miqësore, ku…

Tjetër test, këtë herë me Pogradecin

Përgatitjet në Ohër do të vijojnë deri më 30 gusht, por blutë do të kthehen në Shqipëri pasditen e sotme për të zhvilluar miqësoren e radhës. Më pas do të rikthehen në Maqedoni. Ekipi i trajnerit Milinkoviç do të luajë përballë Pogradecit…

Burreli “shkund” Turbinën, Drita e fortë për Pogradecin

Cërrikasit luajnë dy miqësore për dy ditë, s’ia dalin me matjanët. Liqenorët gjithashtu e pësojnë nga skuadra prej Gjilani Maringlen Miraka Është zhvilluar në kompleksin “Pepa” në Elbasan miqësorja midis Turbinës dhe Burrelit. Të…
where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online