Pogradeci i ri, pak ndryshime e synime të njëjta

0

Pogradeci ka bërë disa afrime gjatë merkatos dhe duket se janë lojtarë të rinj ashtu si edhe ka qenë filozofia e drejtuesve të klubit në sezonet e fundit. Janë rikthyer dy sulmuesit Kristi Laçka dhe Albi Çekiçi, por bie në sy edhe mesfushori me tipare sulmuese, Mario Kame nga Korça. Por, jo vetëm kaq është rikthyer Mezini, lushnjari që ka qenë pjesë e skuadrës edhe gjatë edicionit të shkuar. Pogradeci është gati dhe synon që të përsërisë fitoret e vitit të shkuar edhe sot në Berat. Në përgjithësi, këtë sezon synimi është përsëritja e atij të shkuarit, me mbijetesë pa probleme dhe qëndrim pranë kreut, por ngjitja në Superiore është utopi.

Formacioni i mundshëm: Mali, Hysenllari, Përe, Pura, Shyti, Kllogjeri, Çerepi, Jahaj, Liçkollari, Topllari, Çekiçi. Trajner: F. Fetollari.

Lista e federimeve të Pogradecit

Portierë: Hektor Mali, Mateo Baçi, Patrik Totolaku

Mbrojtës: Astrit Hysenllari, Fabjan Molla, Kopi Çerepi, Miruk Pura, Kreshnik Klogjeri, Miklovan Pere, Romeo Molla, Petrika Ropi, Xhoni Yzellari.

Mesfushorë: Andri Çela, Emiljano Hidri, Sajmir Jahaj, Luarts Lame, Eljon Menkshi, Ildi Shyti, Jugers Liçkollari

Sulmues: Albi Çekiçi, Mario Kame, Eldjon Topllari, Enkelejd Pengu, Kristi Laçka, Armando Mezini.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online