Motivimi i veçantë i Guardiolës: Ja ku ndryshojmë nga Reali dhe Barcelona!

0

Përveçse një mjeshtër taktike, Guardiola është dhe një motivues i madh. Së fundmi po qarkullon një video, ku trajneri spanjoll tenton të motivojë lojtarët e tij. Ndryshimi vjen nga besimi në vetë dhe dëshira për të triumfuar.

E vetmja diferencë midis Realit të Madridit, Barcelonës dhe nesh është se ata i besojnë si dreqi vetës”, shpjegon dhe insiston Pep Guardiola, i cili ka nisur sezonin e tretë në drejtimin e Mançester Sitit.

Spanjolli është besnik i skemave të tij: qarkullimit të topit dhe futbollit ofensiv. Por, ajo që bën diferencën në momente të vështira të ndeshjes, është fati që gjithmonë lojtarët duhet të besojnë te vetja e tyre.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.