Browsing Tag

Partizani

Tomori: Skuadra ka punuar shumë, ja pikat e forta të Solomon

Genc Tomori, drejtori i akademisë së Partizanit, ka folur për ndeshjen kundër Karabakut që do të startojë pak ccaste më vonë. Tomori foli për RTSH Sport, ku preku disa tema: “Është një rezultat 0-0 që u mor në Shqipëri me një pjesë të…

Lerda i beson një debutuesi, por nuk ka vend për Trashin

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Partizanit dhe Karabakut, e vlefshme për kualifikueset e Champions League. “Demat” dhe ekipi azer u ndanë në barazim 0-0 në “Selman Stermasi” dhe në orën 19:00, do të vendoset kualifikimi në…

Telushi: Skuadra beson, Karabakun e ndëshkojmë me kundërsulm

Mesfushori i Partizanit, Bruno Telushi, ka dhënë një intervistë për “RTSH SPORT”, në prag të transfertës ndaj Karabak. Futbollisti vlonjat ka përmendur disa aspekte të lojës ku skuadra e tij duhet përmirësuar, ndërsa ka theksuar se grupit…

Asani: Kualifikimi 50 me 50, ja si e ndëshkojmë Karabakun

Futbollisti i Partizanit, Jasir Asani, ka dhënë një intervistë për “Supersport” në prag të ndeshjes të së mërkurës, ku “demat” do të ndeshen në Baku të Azerbajxhanit me kampionët e Karabak. Futbollisti nga Shkupi vlerëson forcën e…

Batha: Dua derbin si bardheblu, tifozët e Tiranës i kuptoj!

Idriz Batha është rikthyer te Tirana, klub ku ka luajtur me moshat dhe ka mbajtur shiritin e kapitenit. Të njëjtën gjë e ka bërë edhe te Partizani, në ekipin e parë. Mesfushori ndihet mirë për zgjedhjen që ka bërë dhe dëshiron që ky…

Uilliam: Nuk na shqetëson opinioni, Partizani merr atë që do!

Partizani barazoi pa gola në ndeshjen e parë me Karabak, ndërkohë që në kampin e kuq theksojnë se kanë bërë një ndeshje të mirë. Vetë trajneri Franko Lerda u shpreh se kishin bërë gjithçka në perfeksion, ashtu siç e kishin përgatitur. Për…

Partizani do kualifikimin, motivohet me… fotografi

Partizani luajti 3 ditë më parë ndeshjen e parë kualifikuese të Champions League përballë Karabakut, duke marrë një barazim 0-0 në “Selman Stermasi”. Të besuarit e Lerdës bënë një ndeshje të mirë, por nuk arritën të gjenin golin. Me datë…

Partizani milioner edhe nëse dështon, por ia kalon Feronikeli

UEFA ka zyrtarizuar shifrat që do të marrin klubet nga pjesëmarrja në kupat e Europës dhe te Partizani po festojnë, pasi veç për titullin kampion shkojnë në arkat e klubit 260 mijë euro. Pjesëmarrja në raundin e parë të kualifikueseve u jep…

Rama: Nuk ka çështje “Trashi”, sot treguam karakter!

Drejtori i Partizanit, Olsi Rama, foli për gazetarët e pranishëm në “Selman Stermasi” pas ndeshjes me Karabakun, ku u shpreh: "Siç e kam thënë dhe më përpara, në letër janë një ekip më i fortë se ne. Vlerën që e kanë, janë tre herë më të…

VIDEO | Partizan italian, Karabaku nuk del edhe aq i fortë

Ndeshja e parë mes Partizanit dhe Karabakut është mbyllur e bardhë pa gola në “Selman Stermasi”. Të besuarit e Franko Lerdës u mbrojtën mirë dhe i lejuan shumë pak hapësira kundërshtarëve, që ishin dukshëm favoritë në letër. Ndeshja nisi…

Lerda projekton titullarët, italiani surprizon me Hakajn

Partizani ndeshet në orën 17:30 kundër azerëve të Karabak në kuadër të raundit të parë eliminator të Champions League. Franko Lerda ka përgatitur formacionin për ndeshjen e tij të parë zyrtare si trajner i Partizanit. italiani ka vendosur…

Lerda: Trashi i yni, Karabaku të na i gjejë pikat e dobëta!

Partizani nis nesër zyrtarisht sezonin e ri. Kampionët e Shqipërisë do të presin Karabakun në ndeshjen e parë të turit eliminator të Champions Ligës. Franko Lerda do të debutojë në stolin e “demave” dhe shpreson ta nisë mbarë. Trajneri i…

Gurbanov: Partizani i fortë, e ndjejmë mungesën e Agollit

Gurban Gurbanov, trajneri i Karabakut, ka dalë sot para mediave në konferencë për shtyp dhe ka folur për ndeshjen me Partizanin. “E dimë që do luajmë një ekipi të vështirë si Partizani. Edhe me Kukësin patëm probleme vjet, është një ndeshje…

Reja zbarkon në Shqipëri, sytë te Partizani dhe Laçi

Partizani luan nesër, prej orës 17:30 me Karabakun, ndërkohë që në stadiumin “Selman Stërmasi” do të jetë edhe një mysafir special. Trajneri Edi Reja, së bashku me stafin e tij, Ervin Bulku dhe Hamdi Salihi, do të ndjekin nga afër sfidën e…

Buzëqesh Lerda, i vjen edhe përforcimi i fundit

Partizani luan të mërkurën me Karabakun ndeshjen e parë në Champions League dhe trajneri Franko Lerda po mendon për formacionin që do të hedhë në fushë kundër azerëve. Së fundmi ka një lajm të mirë për teknikun italian. Në orët e para të…

Merkato dhe sekretet e Partizanit, i zbulon Elton Marini

Menaxheri i disa prej futbollistëve më të njohur të Superiores, Elton Marini, ka qenë i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive”, ku ka diskutuar mbi merkaton e Partizanit dhe vendimin e Komitet Ekzekutiv të FSHF-së për të mos e rritur numrin…

Llullaku refuzoi Superioren, e ardhmja në Bjellorusi

Azdren Llullaku u largua nga Astra dhe pret të vendosë për të ardhmen e tij. Ofertat nuk i kanë munguar, madje as nga Superiorja. Vetë sulmuesi e ka pohuar se Partizani e Kukësi janë interesuar për të, por sigurisht që nuk është e lehtë…

Trashi shfaqet sërish, këtë herë “flet” me foto

Ka një çështje Trashi te Partizani, edhe pse në kampin e kuq e mohojnë. Postimi i bërë para pak ditësh, ku anësori i majtë linte të kuptohej se ky ishte sezoni i fundit si “dem”, nuk ka qenë rastësor. Edhe në të shkuarën ka pasur “krisje”.…

Ofertë joshëse për Hilën, java e ardhshme vendimtare

Ardit Hila dhe Partizani i ndanë rrugët pak ditë më parë dhe mesfushori nga Elbasani është lojtar i lirë. I gjendur në këto kushte edhe ofertat nuk i mungojnë. Mesfushori 26-vjeçar ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm të të kuqve vjen…

Mbeten jashtë liste, misteret e Partizanit të Olsi Ramës

UEFA ka publikuar listën e lojtarëve të Partizanit, që mund të luajnë në Champions League. Në të bien në sy disa lojtarë që mungojnë dhe njëri prej tyre është mesfushori Tijan Jaiteh. 30-vjeçari nga Gambia u afrua me bujë në janar, por në…

Partizani europian, zbulohet lista e 23 “demave të kuq”

Partizani ka dorëzuar në UEFA listën me 23 lojtarë që trajneri Franko Lerda do të ketë në ndeshjet e turit të parë në Champions League kundër Karabak. Ajo që bie në sy është numri i vogël i mbrojtësve, teksa është lënë jashtë Renaldo…

Shqipëria nuk prodhon sulmues, golat vijnë nga 3 kontinente

Partizani, Laçi dhe Teuta kanë kërkuar zgjidhje nga jashtë vendit për sulmin dhe deri më tani janë bërë disa zyrtarizime. Të kuqtë janë ata që kanë afruar tre lojtarë për sulmin dhe ai që spikat më shumë është Brian Braun, sulmuesi…

Blindohet Ibrahimi, Partizani “i fiksuar” me një shkodran

Partizani ditën e djeshme ka zyrtarizuar disa lëvizje në merkato dhe e fundit ka qenë marrëveshja për rinovimin e kontratës me mbrojtësin Labinot Ibrahimi. Futbollisti i krahut të djathtë ka nënshkruar edhe për një sezon tjetër dhe gjithçka…

ZYRTARE | Partizani s’njeh pushim, firmos sulmuesi nigerian

Partizani ka zyrtarizuar firmën me sulmuesin nigerian Teofilus Solomon. Futbollisti 23-vjeçar ka nënshkruar një kontratë 2-vjeçare me kampionët e Shqipërisë. Nigeriani ka një “CV” të pasur ku bien në sy emrat e ekipeve si Partizani i…

E kishin piketuar me kohë, Partizani blindon edhe portën

Partizani ka përforcuar repartin e portës duke siguruar shërbimet e Aldo Teqes. “Gardiani” është prezantuar ditën e sotme në ambientet e klubit të kuq. Interesi i Partizanit për ish-portierin e Skënderbeut ka qenë i hershëm (LEXO KËTU) me…

Dy gola në 2 vjet, Partizani shpreson te mrekullia Solomon

Partizani i sezonit të ardhshëm po merr formë dita ditës. Merkato e “demave” duket se është fokusuar në repartin e sulmit. Lojtari më ri i që i është bashkuar të kuqve në stërvitje është sulmuesi nigerian Teofilus Solomon. Futbollisti…

VIDEO | Bomber për Partizanin, njihuni me afrimin nga Xhamajka

Sulmues nga Amerika për Partizanin dhe bëhet fjalë për një që luan me kombëtaren e Xhamajkës. Brajan Broun quhet sulmuesi, i cili në katër sezonet e fundit aktivizohet në USL në SHBA, ndërkohë që klubi i kuq raporton se me të është arritur…