Partizani europian, zbulohet lista e 23 “demave të kuq”

0

Partizani ka dorëzuar në UEFA listën me 23 lojtarë që trajneri Franko Lerda do të ketë në ndeshjet e turit të parë në Champions League kundër Karabak. Ajo që bie në sy është numri i vogël i mbrojtësve, teksa është lënë jashtë Renaldo Kalari, i cili zyrtarisht nuk është larguar. Hektor Idrizaj, i dëmtuar, gjithashtu nuk është përfshirë në listë.

Të gjithë afrimet e merkatos janë përfshirë në listë, duke nisur nga portieri Teqja e deri te sulmuesit afrikanë, Solomon dhe Ekuban. Edhe portieri Dashamir Xhika është pjesë e grupit të lojtarëve që mund të luajnë në Champions.

LISTA E PARTIZANIT NË CHAMPIONS LEAGUE
Portierë:
Alban Hoxha, Aldo Teqja, Dashamir Xhika
Mbrojtës:
Egzon Belica, Labinot Ibrahimi, Lorenc Trashi, Enea Bitri, Esin Hakaj

Mesfushorë: Bruno Telushi, Esat Mala, Kristi Kote, Uilliam Kordeiro, Rron Broja, Eneid Kodra, Aristotelos Romero, Lukas Kardozo, Jasir Asani
Sulmues: Emanuel Mensah, Jurgen Bardhi, Erald Çinari, Jozef Ekuban, Brian Braun, Theofilus Solomon

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.