Dy gola në 2 vjet, Partizani shpreson te mrekullia Solomon

0

Partizani i sezonit të ardhshëm po merr formë dita ditës. Merkato e “demave” duket se është fokusuar në repartin e sulmit. Lojtari më ri i që i është bashkuar të kuqve në stërvitje është sulmuesi nigerian Teofilus Solomon.

Futbollisti nigerian ka ndërruar katër ekipe në dy sezonet e fundit. Në secilin klub është aktivizuar me pikatore dhe ka arritur të shënojë dy gola. Solomon ka luajtur më së shumti në kampionatin kroat, ndërsa vitet e fundit ka provuar eksperienca në Serbi, Qipro dhe Hungari.

 

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.