Browsing Tag

Neymar Jr

Leonardo zbulon gjithçka: Nejmar e ka një çmim, presim oferta

Parisi po fillon të “vlojë”. Shkak për këtë është një ndër yjet më të mëdhenj të futbollit botëror, Nejmar Zhunior. Dy vite më parë u paguan 240 milionë euro për ta sjellë në kryeqytetin e Francës, shumë kjo rekord që është  ende në fuqi…

Kutinjo i thotë “po” PSG-së, Barça pret Nejmarin

Barcelona dhe PSG më në fund mund të bëjnë një marrëveshje mes tyre. Nejmar ishte ai që i distancoi klubet, për shkak se francezët paguan klauzolën prej 223 milionësh për brazilianin. Tanimë sulmuesi mund të kthehet në Katalonjë dhe çelësi…

Në Spanjë lëshojnë bombën e radhës, akord Barça-Nejmar!

Nejmar dhe Barcelona kanë gjetur akordin dhe duket se kalimi i brazilianit në "Camp Nou" nuk është më një spekulim. Ditën e sotme në Spanjë raportojnë se katalanasit dhe braziliani kanë arritur akordin mes tyre dhe tashmë mbetet të bindet…

Nejmar mbetet në Paris, mediat franceze zbulojnë shkakun!

Nejmar Zhunior si gjithnjë është në qendër të vëmendjes. Braziliani është përfolur shumë kohët e fundit për një largim të mundshëm nga PSG, me rikthimin te Barcelona që shihej si destinacioni kryesor. Gjithsesi, së fundmi ekipi parizien…

Ish-katalanasi mbron Mesin: Futbolli nuk është golf!

Barcelona pësoi atë eliminim të turpshëm nga Liverpuli në Champions dhe ai që pësoi tronditjen më të madhe ishte Leo Mesi. Argjentinasi me ato dy gola në ndeshjen e parë u ngrit në qiell nga opinioni sportiv dhe më pas ra në “gropë” pas…

Turpi i Nejmar me tifozin, reagon ashpër Tuhel

Nejmar Zhunior në ndeshjen e finales së kupës së Francës goditi një tifoz kundërshtar ndërkohë që po ngjitej për të marrë medaljet në podiumin e vendosur në tribunë. Tifozi po i ofendonte të gjithë lojtarët e Parisit një nga një, bashkë me…

Nejmar sinjale rikthimi, te Barça nisin të shpresojnë

Verën e vitit të kaluar, më saktë në muajin gusht Nejmar Zhunior u bë lojtari më i shtrenjtë i historisë së futbollit. Plot 222 milionë euro të shpenzuara nga francezët e PSG, për Barcelonën dhe një kontratë faraonike për brazilianin, duke…