Zyrtare | Juventus arkëton miliona, Ken prezantohet në Angli

E ardhmja e Moise Ken është vulosur tashmë. Pas negociatave që zgjatën më shumë se një…

Ulvs të papërmbajtshëm, pranë dy yjeve bardhezinj

Premier Liga është një kampionat që gjeneron të ardhura pafund dhe i jep mundësi çdo klubi…

Diamanti i Juves drejt largimit, e kërkojnë në Premier

Prej kohësh qarkullon opinioni se Juventusi është klubi më i kompletuar në Evropë. Por kur mendon…

Ikardi te Juventusi, skenari i çmendur për transferimin!

Ikardi u kthye në Milano një ditë më parë dhe do të bëjë “qejf” fillimisht me…

Moize Ken e duan në Premier, oferta e fundit shtang Juven

Moize Ken është drejt transferimit tek Ajaksi. Juventusi ia ka ofruar kampionëve të Holandës në operacionin…

“Lajthit” Juventusi, heq dorë nga supertalenti për De Ligt

Matijs De Ligt ka pranuar prej kohësh të vazhdojë karrierën te Juventusi. E vetmja “nyje” që…

Ofertë e majme për Ken, Juventus nuk mendohet fare

Moise Ken është një nga “diamantet” e akademisë së Juventusit. 19-vjeçari pjesën e dytë të sezonit…

Sulmi final për De Ligt, propozimi i Juves tundon Ajaksin

Ajaksi po reziston dhe Juventusi nuk po arrin ta bindë për të lënë të lirë Matijs…

Raiola jep zgjidhjen perfekte për De Ligt, Juventusi po mendohet

Gjetja e skuadrës së re për Matijs De Ligt është kthyer në telenovelë, por po i…

Synohet sulmuesi i Juventusit, Ken drejt Premier Ligës?

Juventusit i ka ardhur një ofertë për Moize Ken. Sulmuesi i talentuar pëlqehet nga shumë klube,…

”Çmendet“ Mançini, dy talentet përfundojnë në tribunë!

Roberto Mançini ka publikuar listën e 23 lojtarëve, që do të jenë në dispozicion për ndeshjen…

Ëndrra e madhe, Juventusi dhe dy idhujt: rrëfehet Moize Ken

Moize Ken është një nga zbulimet më të bukura të Juventusit. Sulmuesi me origjinë nga Bregu…

Ken njeriu i momentit, Juventusi i bën ofertën e parezistueshme

Moise Ken po kalon një formë të shkëlqyer. Sulmuesi 19-vjeçar ka shkëlqyer me paraqitjet e tij…

VIDEO | Ken shënon përsëri, sulmuesi udhëheq Juven drejt titullit

Juventusi po luan aktualisht në transfertë ndaj Spalit, ku në rast se del pa humbje nga…

Flet e ëma: Ken një mrekulli e Zotit, ju tregoj telefonatën që më ndryshoi jetën!

Moize Ken është një nga emrat dhe talentët më të përfolur në Itali. Sulmuesi i Juventusit…

“Askush s’e vret mendjen për racizmin, gjithçka ndodh prej njerëzve si Bonuçi!”

Çështja e racizmit u rikthye përsëri në futbollin italian. Pas rastit të mbrojtësit të Napolit, Kalidu…

Bonuçi bën prapakthehu për racizmin: Më keqkuptuan

Moise Ken shënoi golin e dytë të Juventusit kundër Kaljarit dhe festa e sulmuesit u shoqërua…

“Dikush nuk mund të jetë edhe italian, edhe racist! Zero tolerancë!”

Për mua racizmi është sinonimi i injorancës. Askush nuk mund ta justifikojë

Shpërthen babai i Ken: Janë injorantë, djali im nuk provokoi askënd!

Juventusi mori një fitore të pastër një natë më parë ndaj Kaljarit, por shumë pak njerëz…

Të gjithë kundër Bonuçit, tani e “thumbon” edhe…Dortmundi

Leonardo Bonuçi është lojtari më i kritikuar në Itali në këto momente. Shkak për këtë është…

“Me Bonuçin më vjen të qesh”, Sterling, Depaj e Pogba reagojnë direkt

Polemikat për ngjarjen e papranueshme që ndodhi mbrëmë mes tifozëve të Kaljarit dhe sulmuesit të Juventusit…

“Po sulmoj disa idiotë”, sherr në TV dhe Bonuçi që “i tërheq veshin” sulmuesit

Moise Ken vazhdon të shfaqë një formë të jashtëzakonshme sportive, duke shënuar 6 gola në 6…

VIDEO | Juve nuk fal as thërrimet, Serie A është për stërvitje

Juventusi duket i pamëshirshëm këtë sezon në Serie A. Edhe pse luanin me shumë lojtarë rezervë,…

Rinovimi i nevojshëm, Juventusi gati të “blindojë” sulmuesin

Moize Kin është njeriu i momentit te Juventusi. Sulmuesi i talentuar po kalon një formë të…

Moize Ken: Shpresoj që një ditë të arrij nivelin e Ronaldos dhe Mesit!

Moize Ken ishte njeriu i ndeshjes ditën e sotme për Juventusin, me italianin që shënoi golin…

Alegri flet për Moize Ken: Shumë si ai e kanë humbur rrugën, i duhet të punojë!

Moize Ken është padyshim njeriu i momentit në Itali dhe në Torino për Juventusin. Sulmuesi, pasi…

VIDEO | Juventusi nuk njeh bllof, Moize Ken mjafton ndaj Empolit

Juventusi rikthehet te fitorja, teksa triumfon në shtëpi ndaj Empolit me shifrat 1-0, edhe pse luante…

Ken si Baloteli? Po, edhe për sherret në familje

Moise Ken është njeriu i momentit në Itali, teksa talenti përveç spektaklit që po dhuron në…

“Kin duhet të luajë gjithmonë, në janar ishte mbyllur kalimi i tij te Milani!”

Moize Kin është ndër talentët e fundit italianë që ka shpërthyer. Sulmuesi i Juventusit po shijon…

“Një yll në rritje”, Mançini i thur elozhe talentit të Juventusit

Moise Kin është një lojtar nga i cili pritet shumë. Vetëm 19-vjeç, por Kin ka shënuar…

Mançini vazhdon eksperimentet, ndaj Finlandës i besohet emrave të rinj

Italia pret sot Finlandën në Udine për të startuar siç duhet rrugën drejt “Euro 2020”. Emri…

Moise Kin, talenti shkruan emrin e tij në historinë e Juventusit

Juventusi mori një fitore të lehtë kundër Udinezes mbrëmë, me rezultatin e thellë 4-1. Edhe pse…

Tjetër “jo” për Milanin, këtë herë nga rivalët e Juventusit

Milani prej kohësh është në kërkim të një sulmuesi, teksa në kontigjentin e tyre kanë vetëm…

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online