Browsing Tag

Mohamed Salah

VIDEO | Salah “out”, Afrika e Jugut eliminon Egjiptin

Afrika e Jugut ka befasuar të gjithë duke eliminuar Egjiptin nga Kupa e Kombeve të Afrikës pas fitores 1 – 0 në fazën e 1/16-ve. “Faraonët” konsideroheshin si ekipi favorit për të fituar turneun, kjo dhe për shkak se ishin vendi organizator…

Eto nxit Salah: Do të bëhesh më i miri? Transferohu këtu!

Samuel Eto e njeh mirë La Liga-n spanjolle dhe sidomos dy klubet kryesore: Barcelonën dhe Real Madrid. Sulmuesi kamerunas u ble nga “Los Blancos”, ekip me të cilin zhvilloi vetëm tre ndeshje, ndërsa vitet më të bukura i kaloi te klubi…

VIDEO | Përplasje e frikshme, Salah nxirret me barelë

Mohamed Salah është detyruar të lërë fushën e lojës në ndeshjen ndaj Njukasëllit pas një dëmtimi të pësuar në kokë pas një përplasje me portierin e vendasve Martin Dubravka. Impakti ishte aq trullosës saqë për të nxjerrë egjiptiani nga…

“Krisja” mes Salah dhe Klop, zërat shkojnë edhe në Francë

Mohamed Salah dhe Liverpuli nuk janë në një marrëdhënie optimale. Këtë e tha disa ditë më parë gazeta “As” në Spanjë, por jo shumë i besuan. Kjo media thonte se Salah ka pasur një debat shumë të ashpër me Jurgen Klop. Gjendja ka qenë aq e…

VIDEO | Përmbysje fantastike, “Faraoni” Salah ndez Liverpulin

Për një titull kampion duhet të vuash shumë. Këtë gjë e bëri sot Liverpuli në transfertën ndaj Sauthempton. Skuadra e Klop përmbysi “shenjtorët” duke çuar rezultatin përfundimtar në 3 – 1. Përveç tri pikëve te Liverpuli duhet t’i gëzohen…

Klop: Nuk jam i çmendur, nuk ia bëj atë pyetje Salah!

Salah shënoi dy gola me Liverpulin në fitoren 4-0 që regjistruan ndaj Crvena Zvezdës. Sulmuesi egjiptian arriti në kuotën e 50 golave me fanellën e Liverpulit, ndërkohë që pas ndeshjes gazetarët pyetën trajnerin Jurgen Klop për faktin që…

Klop shuan polemikat: Me Salah, çdo gjë në rregull

Liverpul po bën jashtëzakonisht mirë në fillimin ë këtij sezoni. Rezultatet deri tani për të besuarit e trajnerit Jurgen Klop, kanë qenë me të vërtetë impresionuese. Në Premier Ligë kanë 15 pikë të plota pas 5 ndeshjesh të luajtura dhe…

Salah “pa frena”: Fitojmë Champions-in dhe Premier Ligën!

Liverpul po kalon një moment fantastik me nisjen e këtij sezoni, ku dhe ndan vendin e parë me skuadrën e Çelsit, me pikë të plota pas 5 javëve të luajtura. Paraqitjet e mira kanë dhënë mjaft besim në kampin e kuq dhe ky mund të jetë viti…

Ings – Salah, basti më i çuditshëm në botën e futbollit

Mohamed Salah është kthyer në idhullin e çdo tifozi në “Anfield”. Sezonin e kaluar, që përkonte me sezonin e tij të parë tek Liverpul e përfundoi kampionatin si golashënuesi më i mirë duke lënë pas emra të frikshëm para porte si, Kejn,…

Kejn-Salah, dyshja rikthehet të përplasë “brirët”

E gjithë vëmendja sportive këtë javë në Angli është e përqendruar në super sfidën e ditës së nesërme, Totenhem - Liverpul. Jo vetëm një përballje midis dy klubeve, por edhe një betejë midis dy liderëve respektivë. Herri Kejn përball Mohamed…

Perez në hall, zbulohen dy emrat “big” që refuzuan Realin

Reali i Madridit nuk ka arritur të zëvendësojë akoma Kristiano Ronaldon dhe në Madrid nuk ka zbarkuar një emër “big”. Tratativat kanë qenë të shumta, por ka patur dhe nga ata që kanë refuzuar Kampionët e Europës. Siç citon “El Pais”,…