Browsing Tag

Moggi

Humor me Calciopoli: Skedat e Moxhit ndoshta ishin shqiptare!

Në Itali nuk harrohet kurrë procesi famëkeq Calciopoli, që fundosi Juventusin në Serinë B dhe dënoi edhe klube të tjera më shumë se një dekadë më parë. Sot një senator italian, Etore Likeri, ka folur për emisionin Un Giorno da Pecora në…

Në Itali e konfirmojnë, Moxhi drejt Maltës

Luçiano Moxhi po mendon të ndërmarrë një tjetër projekt, larg Partizanit, ku misioni për ndërtimin e një kubi fitues, të paktën deri tani, ka dështuar. Personazhi i famshëm i futbollit italian dhe atij botëror duket se po mendon largimin…

Moxhi: Klasën e kalojnë të gjithë, por dua nota të mira

Drejtori i përgjithshëm kërkon kohë: Lojtarët duhet të përshtaten, pasi është normale kur vjen në një kampionat të ri. Pres më shumë, sigurisht. Shpresoj dhe besoj që do të ngjisim renditjen... Është mësuar gjithmonë të sulmohet, por…

Moxhi nuk shqetësohet: Dominuam ndaj kampionëve

Partizani u ndal te barazimi dje ndaj Kukësit dhe mbetet skuadra e vetme ende pa shënuar në kampionatin e ri. Megjithatë, Luçiano Moxhin e kënaqi loja në rritje e skuadras. Drejtori i Partizanit deklaroi për Supersportin pas ndeshjes së…

Moxhi: Hoxha nuk kthehet pa kërkuar falje

Luçiano Moxhi mbetet një personazh mjaft i kërkuar nga miat në Itali, ku flet lirisht, duke analizuar futbollin italian, por duke folur edhe për futbollin shqiptar dhe në veçanti për Partizanin. Për TuttoMercatoWeb, Moxhi ka folur për…

“Luftë” te Partizani, Moxhi shpjegon pse u dënua Hoxha

Drejtori: Theu rregullat, shpresoj të ketë reflektuar. Portieri: Nuk e di pse s’u aktivizova, pyesni klubin.  Sikur të mos mjaftonte humbja e djeshme, një tjetër çështje mjaft “e flaktë” te skuadra e Partizanit është edhe ajo me…

Partizani e mërzit, Moxhi e “braktis”

Mediat në Itali bëjnë me dije faktin interesant se pasi të kuqtë kanë pësuar golin e tretë nga Ternana, këshilltari i presidenti Demi është larguar nga tribuna, dukshëm i mërzitur.. Partizani ka vetëm dhjetë ditë që ka nisur përgatitjet,…

Partizani nuk ndalet, Moxhi kërkon edhe dy futbollistë

Drejtori i Përgjithshëm i Partizanit nuk e ka mbyllur merkaton ende, pasi kërkon edhe një lojtar cilësor për repartin ofensiv dhe një qendërmbrojtës Merkatoja e Partizanit ka qenë mjaft aktive, afrime të bujshme dhe lojtarë me CV,…

Moxhi: Panuçi mund të jetë bast, jo Juliano

Këshilltari, apo drejtori i përgjithshëm i Partizanit, Luçiano Moxhi, ka folur gjerë e gjatë në një intervistë në Top-Channel, ku ka shpjeguar gjithë lëvizjet e fundit te Partizani, duke nisur nga afrimi i trajnerit Mark Juliano. JULIANO…

Partizani, Moxhi dhe basti i rrezikshëm Juliano

Partizan, a je këtu? Po, Partizani është, ose më saktë Moxhi është. Ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit është i vetmi që me sa duket po punon për Partizanin e ri, sepse tashmë mësohet edhe emri i trajnerit të ardhshëm. Bëhet fjalë për…

Moxhi me trajner italian, Demi marrëveshje me Duron!

Situatë e çuditshme te klubi i kuq. Moxhi për “Sport Ekspres” deklaroi se do të vijë trajner i huaj, por ndërkohë mësohet se presidenti nuk ka ndërmend ta presë gjatë Vladimir Prenga Largimi i Sulejman Starovës, gjë që pritej prej…

Flet Moxhi: Ja Partizani im i madh!

Intervistoi: Eraldo Harlicaj “Më thoni pak shpejt, sepse kam një Asamble të rëndësishme pas pak…”. Nga zëri i tij kuptohet mjaft qartë se është një person i angazhuar. Edhe pse shumë të tjerë në moshën e tij do të gëzonin pensionin dhe…

Moxhi punon për Partizanin, por flet si drejtues i Juventusit

Luçiano Moggi është i dënuar përjetë në Itali, por gazetarët nuk i ndahen, duke e ditur se ish-drejtori i përgjithshëm i Juventusit përbën gjithnjë lajm. Ndonëse tani punon për llogari të Partizanit dhe tifozët e kuq presin si uji në…

Moxhi “kapet mat”, diçka po “gatuan” në Milano

Luçiano Moxhi është një personazh që në Itali është gjithmonë në qendër të vëmendjes. Së fundmi, ish-drejtori i Juventusit, tashmë këshilltar i presidentit të Partizanit, Gazment Demit, është fotografuar nga gazetarët e Gazzetta dello Sport…

Derbi Tirana-Partizani luhet në… restorant

Tirana ka rënë nga Superiorja, shumë tifozë të Partizanit kanë gëzuar, por realisht derbi i kryeqytetit nuk është aq armiqësor sa mendohet. Presidenti i Partizanit Gaz Demi, së bashku me trajnerin Sulejman Starova, menaxherin e skuadrës…

Moxhi tentoi të blinte Palermon

Luçiano Moxhi tashmë është bërë konsulent i Partizanit, edhe pse nuk ka firmosur realisht ndonjë kontratë, por në muajt e fundit ka tentuar të rifutet në botën e futbollit në Itali. Sipas mediave në Itali, ish-drejtuesi i famshëm i…

Moxhi hap merkaton e Partizanit, vijnë lojtarë nga Italia

Merkatoja zyrtarisht është hapur dhe këshilltari i presidentit Demi ka bërë 6 goditje të menjëhershme për Kupat e Europës. Futbollistë nga futbolli italian, kamerunasi nga të rinjtë e Juventusit. BOOM-BOOM-BOOM...Merkato e verës është…

Moxhi-Partizani, tani edhe në… baste

Në botë tani po vënë baste edhe për modelin e flokëve të futbollistëve, ndaj fakti që e ardhmja e Luçiano Moxhit kuotohet në baste nuk përbën ndonjë çudi. Ish-drejtori i Juventusit tashmë është bërë pjesë e Partizanit, ndërkohë që…