Browsing Tag

Modric

Modriç nuk di të ndalet, tjetër çmim për kroatin

Luka Modriç është kurorëzuar mbrëmjen e kaluar me çmimin lojtari më i mirë kroat i vitit 2018. Kështu, mesfushori rrëmben një tjetër çmim këtë muaj pas “Topit të Artë” dhe titullit të Botërorit të Klubeve të fituar me Realin e Madridit.…

ZYRTARE: Modriç zbret nga “froni” Mesin dhe Ronaldon

“Topi i Artë” rikthehet në Ballkan pas 24 vitesh. Hristo Stoiçkov ishte “gjaknxehti” i fundit që kishte fituar çmimin prestigjioz. Bullgari triumfoi në vitin 1994, duke lënë pas një dyshe ikonike si: Roberto Baxho dhe Paolo Maldini.…

Modriç largon krizën: Për Realin asgjë e pamundur!

Luka Modriç u shpall lojtari më i mirë i vitit nga portali “Goal.com”. Kroati u vlerësua për kontributin e tij me përfaqësuesen kroate, me të cilën arriti deri në finalen e Kupës së Botës, por dhe për ndihmën që i dha Realit në fitimin e…

Pujol: Modriç është i mirë, por nuk ka si Mesi!

Karlos Pujol ka komentuar zgjedhjen e Luka Modricc si lojtari më i mirë nga FIFA. Ish-lojtari i Barcelonës e ka vlerësuar lojtarin e realit, por sërish ka theksuar se më i mirë i në botë është “pleshti”, të cilin e ka pasur shok skuadre për…

Pele: Privilegj të ju shoh ju të dyve të luani

Legjenda Pele është 77 vjeç dhe rrallë angazhohet në aktivitetet sportive. Braziliani është një nga lojtarët më të mëdhenj të historisë së futbollit, por mosha bën të veten dhe ai nuk është shumë aktiv, por kjo gjë vlen vetëm në aktivitetet…

Modriç dedikim për idhullin e tij, Boban shpërthen në lot

Një vit i jashtëzakonshëm... “përtej çdo pritshmërie” sipas Luka Modriç, që u shpall “Lojtari më i mirë për vitin 2018”. Pasi tërhoqi çmimin në skenën e Londrës, mesfushori i Kroacisë dhe Realit të Madridit u bë protagonist i një moment…

Lopetegui: Modriç, më i mirë se Ronaldo dhe Mesi!

Julen Lopetegui e ka nisur sezonin në mënyrë të mirë deri diku, pasi llogarisim këtu humbjen e Superkupës së Evropës në derbi ndaj Atletikos. Gjithsesi Reali i tij ka arritur 3 fitore dhe një barazim në kampionat, si dhe triumfin e fundit…

Modriç shfajëson Interin, Reali del blof

Ditët e fundit bëri bujë lajmi se Reali ka çuar në FIFA Interin, për shkak se klubi italian ka kontraktuar me Luka Modriç, edhe pse ky i fundit është nën kontratë me klubin madrilen. Megjithatë, FIFA ka vepruar me shpejtësi dhe po aq…

Modriç “mollë sherri”, Reali padit Interin

Interi ëndërroi për disa javë goditjen Luka Modriç dhe në mediat italiane u shkrua pa fund në lidhje me dëshirën e kroatit për të kaluar në Serinë A. Në fakt, vetë ylli i Kroacisë nuk doli kurrë hapur dhe gjithçka mbeti në rangun e…

Interi del duarbosh, Modriç nuk lëviz

Pas ditësh të tëra mbushur me lajme rreth largimit të mundshëm të Luka Modriç nga Reali, mesfushori kroat duket se ka marrë vendimin final: do të qëndrojë te Reali. Klubi madrilen humbi Ronaldon këtë verë dhe rrezikonte të humbiste edhe…

Reali i inatosur me Interin, gati denoncimi në UEFA

Real Madrid pa që t’i ikte nga skuadra lojtari më i mirë i saj, Kristiano Ronaldo, por pak më vonë doli lajmi se dhe Luka Modriç mund të transferohej në Itali, me Interin që ka nisur të ngacmojë. Madrilenët në këtë mënyrë do të kumbisnin…

“Dëshira e Modriç është që të qëndrojë në Madrid”

Transferimi i mundshëm i Luka Modriç tek Interi është njw nga temat më të nxehta të kësaj merkato. Edhe pse duhen dhe pak ditë që të mbyllet merkato gjithnjë e më shumë aludohet se kroati do të lërë kampionët e Europës për t’u transferuar…

Perez: Modriç nuk është Ronaldo

Duket se eksodi nga kampionët e Botës ka marr fund dhe asnjë nga yjet e mëdhenj të ekipit madrilen nuk do të largohet. Kjo situatë i referohet Luka Modriç, i cili u përfol se mund të linte Realin për t’u transferuar tek Interi. Vetë…

Perez i vendos çmimin Modriçit, “fiket” Interi

Prej disa ditësh mediat në Itali flasin për bisedime mes Interit e përfaqësuesve të Luka Modriç, me mesfushorin kroat që ka menduar largimin nga Reali i Madridit. Megjithatë, nga Spanja vijnë lajme krejt të ndryshme, sepse si drejtuesit…