Kaka flet për fituesin e Topit të Artë, “injoron” Mesin dhe Ronaldon

Mund të duket e pabesueshme, por lojtari i fundi që ka fituar Topin e Artë, përveç Ronaldos dhe Mesit është Rikardo Kaka. Braziliani i dha fund karrierës në 17 dhjetor të vitit të kaluar dhe tani po ndjek kursin për t’u bërë drejtor sportiv në Brazil.

I pyetur nga “Globo” për fituesin e Topit të Artë për vitin 2018, Kaka, ka dhënë një përgjigje mjaft befasuese. 36-vjeçari tha se për të janë vetëm dy kandidatë në garë, Mbape dhe Modriç, të dy lojtarë që shkëlqyen në Botërorin “Rusi 2018”.

Ronaldo dhe Mesi e kanë fituar Topin e Artë prej 10 vitesh radhazi, ndoshta ky është viti që “hegjemonia” e tyre në futbollin botëror do të thyhet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online