Modriç dedikim për idhullin e tij, Boban shpërthen në lot

Një vit i jashtëzakonshëm… “përtej çdo pritshmërie” sipas Luka Modriç, që u shpall “Lojtari më i mirë për vitin 2018”. Pasi tërhoqi çmimin në skenën e Londrës, mesfushori i Kroacisë dhe Realit të Madridit u bë protagonist i një moment mjaft prekës, falë fjalimit që mbajti dhe fjalëve të përzgjedhura për të falënderuar familjen, e cila e mbështet dhe e shoqëron çdo ditë, si edhe shokët e skuadrës.

Një sezon fantastik, si me Realin e Madridit ku fitoi sërish trofeun e Champions League, por edhe me Kroacinë, të cilën e udhëhoqi deri në finale e Kupës së Botës 2018, ku u shpall edhe fituesi i “Topit të Artë” si lojtari më i mirë i turneut, ndërsa pak kohë më parë u shpall edhe “Lojtari i Vitit” nga UEFA.

Si zakonisht Modriç u shfaq i ndrojtur, por me falenderime të sinqerta. Mes atyre që morën falenderime nga mesfushori, ishte edhe Zvonimir Boban, i cili ishte i pranishëm në sallë. “Në një moment si ky, dëshiroj të bëj një falenderim të veçantë për idhullin tim, kapitenin e Kroacisë në vitin 1998, që mori pjesë në Botëror dhe u rendit në vendin e tretë të evenimentit në Francë”, deklaroi Modriç.

“Ajo skuadër na dha shpresë dhe besim se mund të realizonim diçka të madhe në Rusi. Shpresoj që edhe Kroacia e këtij viti, të shërbejë si frymëzim për brezat e ardhshëm. Ky çmim që fitova, tregon se kushdo mund të bëhet “Lojtari më i mirë”, duke punuar fort, me besim dhe me shumë sakrificë. Ëndrrat mund të bëhen realitet”. Gjatë fjalimit të Modriç, kamerat u përqendruan te Boban, i cili nuk arriti të mbante lotët, duke iu dorëzuar këtij momenti krenarie jo vetëm për Luka Modriç, por edhe për të gjithë futbollin kroat, të së kaluarës dhe të tashmes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online