Browsing Tag

Max Allegri

Alegri i larguar, tani ka një favorit për ta pasuar

Dashuria mes “zonjës se vjetër” dhe Maks Alegrit duket se ka mbaruar. Pas asaj humbje 2-0 ndaj Atletikos së Madridit, drejtuesit e Juventusit nuk e shohin më të ardhmen e Alegrit në Torino. Anjeli dhe Paratiçi po mendojnë për një…

Prapaskena e bujshme, Interi mendon për trajnerin e ri

Humbja e mbrëmshme kundër Kaljarit ka zhytur Interin në krizë. Objektivi i kualifikimit në Champions është në rrezik dhe Milani e Roma mund t’i parakalojnë në renditje zikaltrit, nëse fitojnë ndeshjet kundër Sasuolos dhe Lacios. Luçiano…

Alegri drejt largimit, një emër i njohur pret Juventusin

E ardhmja e Masimiljano Alegrit te Juventusit është në dyshim, për të mos thënë se në verë italiani do të largohet. E ka thënë vetë babai i tij, Xhovani Galeone: “Maks në fund të sezonit do të largohet nga Juventusi, sido që të shkojë në…

Alegri kërkon hakmarrje në Superkupë, Bonuçi tregon recetën

Juventusi do të ndeshjet nesër me Milanin në Doha të Arabisë Saudite për finalen e Superkupës së Italisë. Ndeshja nis në orën 18:30, ndërsa në kampin bardhezi janë të motivuar për duelin e famshëm. Kundër kuqezinjve është gjithmonë një…