Browsing Tag

Leister Siti

Talenti belg: Ja pse refuzova Junajtid për “Dhelprat”

Juri Tielemans u konfirmua si lojtar i Leister Sitit pas një viti të kaluar në huazim te “Dhelprat”. Talenti belg ishte në pronësi të francezëve të Monakos. Klubi nga principata pranoi ta shesë në “King Power Stadium” për plot 45 milionë…

Kanselo jashtë, një tjetër luzitan në vend të tij

Juventusit i është mbushur mendja se Kanselo nuk përshtatet me lojën që aplikon “Zonja”. Guardiola është gati ta rrëmbejë dhe ta vërë nën urdhërat e tij te Siti, pas një operacioni prej rreth 60 milionë eurosh. Pas ikjes së portugezit…

Rikthimi i Obamejang dhe një vend në Champions, flet Emeri

Arsenali i Unai Emeri është në gjëndje shoku pas dy humbjeve të njëpasnjëshme në Premier Ligë ndaj Uolvërhempton dhe Kristal Palas. Dy disfatat rresht e kanë komplikuar situatën e tyre në luftën për të zënë një vend në katër më të mirat,…

Venger: Ta nisim me këmbën e mbarë

Premier Liga do të startojë sezonin e ri sonte në mbrëmje me përballjen në “Emirates Stadium” mes Arsenalit dhe Lester Sitit. Një sezon i ri, ambicie të reja për trajnerin Venger, i cili përgatitet të nisë sezonin numër 21 në krye të klubit…