Browsing Tag

Kilian Mbape

VIDEO | Verrati dhuron spektakël, Mbape nuk i beson syve

PSG është një nga ekipet më me klas në botë. Këtë na e tregojnë në çdo ndeshje, por edhe në stërvitje. Parizienët kanë nisur pregatitjet për sezonin e ri. Gjatë trajnimit duket qartë cilësia, që mbartin yjet e kësaj skuadre. Sot ishte…

Zërat mbi Mbape, Leonardo i vë vulën me këto fjalë!

Drejtori sportiv  i PSG, braziliani Leonardo, ka folur së fundmi mbi rolin e sulmuesit Kilian Mbape te skuadra franceze.  I pyetur nga mediat, ai shprehet: “Mbape është shumë i rëndësishëm për klubin, nuk ka diskutim rreth kësaj. Të hënën,…

VIDEO | Njeriu i rekordeve, Mbape zyrtarisht mister “100”

Kilian Mbape nuk është aspak një futbollit normal. Sulmuesi 20-vjeçar ka shënuar sonte golin e 100 në karrierën e tij si profesionist. Sprinti i Mbapes rezultoi fatal për mbrojtësit e Andorrës të cilët nuk arritën të mbanin ritmin e…

PSG apo Real? Mbape vendos kushtet dhe tregohet i prerë!

PSG ka disa yje në skuadër, që mundohen të shkëlqejnë sa më shumë nga njëri-tjetri. Shifrat tregojnë se lojtari më i mirë në “Parc de Princes” quhet Kilian Mbape. 20-vjeçari është golashënuesi i dytë më i mirë në Evropë pas Mesit dhe…

Merret vendimi për Mbape, Leo Mesi nuk kapet më

Kilian Mbape u ndëshkua me karton të kuq në finalen e Kupës së Francës. PSG dështoi nga pika e penalltisë dhe trofeu përfundoi në duart e Renë. Ylli francez kreu një ndërhyrje horror dy minuta përpara mbylljes së shtesave dhe arbitri e…

“Një baba nuk e kritikon djalin e tij, e edukon”

Pele është një nga legjendat e gjalla të futbollit. Braziliani i famshëm ka folur “Canal Football Club”, duke u ndalur të dyshja e PSG: Nejmar dhe Kilian Mbape. Dashuri e madhe për patriotin e tij, por ai tregon se nuk i ka pëlqyer…

Dëmtimet e Nejmar-Mbape, Tuhel sqaron dhe jep planin B

PSG zhvillon të mërkurën në mbrëmje ndeshjen më të rëndësishme deri më tani. Djemtë e Tuhel presin Liverpulin në një përballje të zjarrtë europiane. Një ndeshje për t’u fituar, por sidomos për të mos u humbur. Dëmtimet e Nejmarit dhe…

Përplasja Kavani-Nejmar, i pajton Mbape

Ndërhyrja e Edinson Kavanit ndaj Nejmar në miqësoren Brazil-Uruguai solli kritika të shumta, por Kilian Mbape i ka dhënë fund çështjes së shumë përfolur. Uruguaiani i zgjati dorën brazilianit, por ky i fundit refuzoi të pranonte ndjesën.…

Kur Mbape dashuronte Milanin, kjo video i tregon të gjitha

Kilian Mbape është një nga futbollistët më të talentuar në botë, e tashmja dhe e ardhmja e këtij sporti. Sulmuesi i PSG akoma nuk i ka mbushur 20 vjeç (i mbush me 20 dhjetor), por ka arritur të fitojë Kupën e Botës në rolin e protagonistit…

Reali duhet të nxitojë për Mbape, zbulohet shkaku kryesor

Reali i Madridit po përballet me një situatë të vështirë sa i përket çështjes së marketingut dhe shitjes së bluzave. Largimi i Kristiano Ronaldos ka ulur ndjeshëm numrin e bluzave të shitura dhe kjo ka sjellë dhe reagimin e kompanisë…

Pritet vendimi për PSG-në, Spanja nuk “beson” tek UEFA!

Reali i Madridit është me sy e veshë nga UEFA. Nëse qeveria europiane e futbollit do të vendosë sanksione për klubin e PSG për shkelje të rregullave të FFP(fair-play financiar), atëherë njëri prej Mbape ose Nejmar do të përgatiste valixhet…

Mbape “telenovelë”, 30 gushti zbardh dilemat

Kilian Mbape është një nga futbollistët më të mirë në botë. 19-vjeçari i sapo shpallur Kampion Bote me Francën, e nisi sezonin e ri me një dopietë në fitoren kundër Guingamp, por ajo mund të jetë ndeshja e tij e fundit në kampionatin…

Vasiliev: Perez miku im, por diçka nuk ma fal kurrë!

Vadim Vasiliev është zëvendës-presidenti i Monakos dhe mbrëmjen e kaluar, ai ishte në Talin për të ndjekur finalen e Superkupës së Europës. Marrëdhëniet e tij janë të mira me presidentin e Realit të Madridit, Florentino Perez, por ky i…