Browsing Tag

KF Tirana

Tirana humbet një talent, sulmuesi firmos në Danimarkë

Akademia e klubit të Tiranës vazhdon të prodhojë vit pas viti lojtarë interesantë për ekipin e parë. Një ndër talentet më premtuesë të kohëve të fundit ka qenë sulmuesi Andri Stafa. Megjithatë, pas më shumë se shtatë vitesh në akademinë…

Jo vetëm emra “big”, Tirana teston dy sulmues të rinj

Tirana po zhvillon në Ohër fazën përgatitore për sezonin e ardhshëm. Deri më tani merkato e kryeqytetasve është më mbresëlënësja ndër ekipet e Superiores me emra si Osmani, Batha, Torasa, Kale dhe Dunga që sezonin e ardhshëm do t’i shohim…

Hasani kthehet në çështje, Ngo ndërhyn nga Anglia

Edon Hasani është njeriu i momentit te Tirana, por jo më për golat e tij. Një zënkë në stërvitje e sulmuesit shkodran (lexo këtu) ka trazuar situatën në klubin bardheblu. Në dijeni të ngjarjeve është dhe anglezi Majkëll Ngo. Ky i fundit…

Dunga: Bukur t’i shënosh Partizanit, ja pse zgjodha Tiranën

Ismael Dunga është një nga afrimet cilësorë të Tiranës, që këtë sezon kërkon titullin kampion. Sulmuesi nga Kenia, pasi ka firmosur për bardheblutë dhe gjithçka është bërë zyrtare, ka treguar edhe pse zgjidhi të ishte pjesë e 24 herë…

Zyrtare | Tirana ruan eksperiencën, rinovon gardiani i portës

Shumë lëvizje te Tirana ditën e sotme. Pas zyrtarizimit të katër prurjeve, vjen lajmi se Ilion Lika ka rinovuar me klubin bardheblu. 39-vjeçari do të mbrojë ngjyrat e Tiranës edhe për një vit tjetër. Lajmi është bërë i ditur nga klubi në…

Një talent për portën, Tirana “kampione” në merkato!

Tirana pas një periudhe të vogël qetësie në merkato ka nisur sërish me prurje. Lojtarët vendas janë “shënjestra” e preferuar. Këtë herë Tirana ka firmosur me një portier. Pano Qirko është lojtari më i ri i bardhebluve. 20-vjeçari  shihet si…

Dajan Shehi i dyzuar, dy klube të Superiores pas tij

Mesditën e së premtes, ish-futbollisti i Kastriotit në sezonin e kaluar, Dajan Shehi, është kontaktuar nga drejtuesit i skuadrës së Vllaznisë. Shkodranët e kanë veçuar mbrojtësin elbasanlli te skuadra krutane në sezonin që mbyllëm.…

Ngo jashtë, Skënderbe sulmues. Partizani me surpriza

Luhet prej orës 15:00 katër ndeshje të javës së 32-të të Superiores dhe momentalisht janë mësuar formacionet që do të zbresin në fushë në Tiranë dhe në Vlorë. Në kryeqytet ka surprizuar Ardian Mema, që nuk ka preferuar Majkëll Ngo në majë…

Mungesa dhe rikthime, Tirana gati për Skënderbeun

Tirana pret të shtunën Skënderbeun në një përballje që do të vendosë shumë për garën për mbijetesë. Skuadra korçare vjen në kryeqytet me dy mungesa të rëndësishme si Radas dhe Dita, të dy lojtarët janë të pezulluar për shkak kartonësh.…

Konkurrenca te Skënderbeu dhe kriza e Tiranës, flet Dajsinani

Portieri kavajas Mario Dajsinani ka marrë prej disa kohësh “çelësat” e portës te Skënderbeu. Në një intervistë për “RTSH SPORT”, gardiani flet mbi konkurrencën me kolegun Aldo Teqja dhe përballjen e së shtunës kundër Tiranës në “Selman…

Njoftimi i policisë, Halili dhe Laska procedohen penalisht

Takimi i Kupës ndërmjet Laçit dhe Tiranës nuk ka kaluar pa incidente. Pak orë pas takimit ka pasur një sherr midis presidentëve të të dyja skuadrave. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të rrethrrotullimit Shqiponja. Në një njoftim të nxjerrë…

Vogli: Kastrioti vetëm paragjykohet, Grent Halili nuk u godit

Administratori i klubit të Kastriotit Gazmend Vogli ishte i ftuar në emisionin "Kampionët" në “Vizion Plus”, ku foli për ngjarjet e tensionit që ndodhi në përfundim të takimit Kastrioti – Tirana. “Flitet që stadiumi jonë nuk i përmbush…

VIDEO | “Lufta” në Krujë, ja pamjet e plota dhe episodet

Përfundimi i ndeshjes Kastrioti – Tirana u shoqërua me skena tensioni. Fillimisht pati një konfrontim të lehtë deri në shtyrje midis forcave të sigurisë dhe trajnerit të Tiranës Ardian Mema, ndërsa më pas situata u përkeqësua. Në pamjet…

Mema: Arbitri skandaloz, nuk e kuptova reagimin e policisë

Trajneri i Tiranës, Ardian Mema, shpjegoi momentet e tensionit midis tij dhe forcave të rendit në përfundim të ndeshjes Kastrioti-Tirana. Në një lidhje direkte me emisionin “Rubrika Sportive” në “RTSH”, tekniku kryeqytetas foli ashpër…

Sondazhi për derbin: Tifozët anojnë nga Tirana, ja shifrat

Derbi Tirana-Partizani nis prej orës 18:00, ndërkohë që “SportEkspres.com” ka zhvilluar edhe një sondazh në “Facebook”. Tifozë të të dyja ekipeve, por edhe të tjerë, kanë votuar dhe me një epërsi të lehtë opinioni është krah Tiranës.…

Misioni kualifikim, Mema bën llogaritë pa disa titullarë

Tirana e ka fituar ndeshjen e parë të Kupës së Shqipërisë me Flamurtarin. Rezultati 2-0 bën që bardheblutë të jenë favoritë, por asgjë nuk është mbyllur. Kryeqytetasit e dinë shumë mirë diçka të tillë dhe nuk po e marrin aspak lehtë.…

Tiranë e cunguar, çështja “Sentamu” merr rrjedhë tjetër

Tirana përballet me Teutën nesër, ndërkohë që trajneri Ardian Mema nuk do të ketë në dispozicion disa lojtarë të rëndësishëm. Dorian Kërçiku, i dëmtuar para takimit me Kamzën, ende nuk është rikuperuar. Kështu mbrojtësi i djathtë do të…

Zyrtare | Tirana hap merkaton, firmos një mbrojtës

Tirana ka bërë afrimin e parë të merkato së dimrit. Qendërmbrojtësi Jurgen Goxha është lojtari më i ri i 24 herë kampionëve të vendit. Fima me futbollistin durrsak vjen pas një prove 2-javore, duke bindur trajnerin Ardian Mema.…

Shtyrja e ndeshjes, Tirana vendos për tifozët

Tirana-Flamurtari u ndërpre në minutën e 25-të, ndërkohë që u vendos që pjesa e mbetur e kësaj përballje të luhet nesër prej orës 13:00. Ndërkohë klubi bardheblu ka marrë një vendim në lidhje me tifozët, duke njoftuar që hyrja për ta do të…

Ze Maria në stërvitje, konfirmon takimin me presidentin

Braziliani Ze Maria, është shumë pranë shkarkimit nga posti i trajnerit të kampionëve të vendit. Drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim të emrave të rinj dhe e vetmja gjë që e mban teknikun në punë për momentin është kontrata.…