Ish-mesfushori i Tiranës ngjit shkallët e karrierës, tani prek Bundesligën

Ish-mesfushori i Tiranës, Reuben Akuah është prezantuar si lojtari më i ri i skuadrës së Hartbergut, ekip ky që militon në Bundesligën e parë austriake. Në pjesën e parë të sezonit, futbollisti ganezi luajti si i huazuar në divizionin e dytë austriak te skuadra Juniors OO.

Akuah ishte pjesë e Tiranës në sezonin 2016/1017 dhe u shit gjatë verës te LASK Linz për rreth 200 mijë euro. Gjatë vitit të kaluar, ganezi u huazua në Slloveni te DAC Dunajska Streda në Sllovaki dhe më pas një provë e pasukseshme në Suedi te Hamarbi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online