Browsing Tag

KF Skënderbeu

Takaj e mbyll te Skënderbeu, por ka një premtim për Korçën

Vendimi i CAS mbi pezullimin me 10 vite të Skënderbeut  nga kompeticionet europiane dhe gjoba e majme prej një milionë eurosh e bëjnë të papërballueshme vijimin e bashkëpunimit midis Ardian Takajt dhe klubit korçar. Në një takim të bërë dje…

Daja në treg, një ofertë e bujshme e tundon

Ilir Daja verën e shkuar la Skënderbeun pasi kishte fituar titullin dhe Kupën e Shqipërisë. Flamurtari ishte sfida e tij e re dhe sezoni për të në krye të vlonjatëve ishte pozitiv, duke përllogaritur gjithë problematikat që kanë kaluar…

Vendimi i KAS dhe të huaj në provë, zhvillime te Skënderbeu

Skënderbeu kërkon të sigurojë kupat e Europës dhe fillimisht synimi është të fitohet me Luftëtarin dhe më pas të shikohet se si do të përfundojnë ndeshjet e rivalëve. Sigurisht korçarët janë me sy e veshë edhe nga KAS-i, që duhet të vendosë…

Finalja e sezonit, Skënderbeu del me njoftim

Skënderbeu është mposhtur në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë. Gjithsesi rezultati 2-1 në favor të Kukësit e mban të hapur çështjen e kualifikimit. Korçarët mund të shkojnë në finale edhe me një fitore minimale 1-0.…

Ngo jashtë, Skënderbe sulmues. Partizani me surpriza

Luhet prej orës 15:00 katër ndeshje të javës së 32-të të Superiores dhe momentalisht janë mësuar formacionet që do të zbresin në fushë në Tiranë dhe në Vlorë. Në kryeqytet ka surprizuar Ardian Mema, që nuk ka preferuar Majkëll Ngo në majë…

Muça: Tirana e mund Skënderbeun. Pa tifozë, ndeshje e vdekur!

Shkëlqim Muça është një nga trajnerët më të suksesshëm në vend, por prej disa kohësh nuk po trajnon më. Në rolin e specialistit të futbollit çdo fundjavë e shohim në një emisionin të dedikuar Superiores në RTSH, ndërkohë që është i…

Ankth te Flamurtari e Skënderbeu, dy lojtarë nën “hetim”

Flamurtari e Skënderbeu janë me sytë nga Komisioni i Disiplinës, që ka vendosur të hapë një çështje disiplinore në lidhje me dy lojtarë të këtyre dy ekipeve. Bëhet fjalë për kapitenin e korçarëve, Marko Radas, dhe mesfushorin Idriz Batha.…

Kupa e Shqipërisë, ja si rreshtohen katër gjysmëfinalistet

Sot luhen dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë dhe për të katërta skuadrat që janë ende në këtë kompeticion, synim është një biletë në finale. Kukësi përplaset me Skënderbeun në Kamzë, në ndeshjen e parë gjysmëfinale mes…

Gega përdor “xholin”, Starova e Shehi bëjnë lëvizje

Kastrioti-Partizani dhe Laçi-Skënderbeu janë dy ndeshjet që nisin prej orës 16:00 dhe trajnerët kanë vendosur në lidhje me formacionet. Në kampin e kuq dilema ishte krahu i djathtë i mbrojtjes dhe trajneri Gega do të përdorë në vend të…

Luftëtari e “shkarkoi”, Shehi e Skënderbeu duan hakmarrjen

Luftëtari-Skënderbeu është takimi i parë i ditës së sotme në Superiore. Dy skuadrat kanë ndarë nga tre pikë në përballjet e mëparshme dhe sot luhet për maksimumin e pikëve. Korçarët kërkojnë të kapin vendin e tretë, kurse gjirokastritët…

Shpërthejnë tifozët, Skënderbeu publikon dokumentin

Skënderbeu dhe UEFA do të përballen mes tyre më 16 dhe 17 prill në CAS. Komentet e shumta të tifozëve kanë bërë që klubi të nxjerrë dokumentin që e fakton se seanca dëgjimore do të zhvillohet në datën e publikuar nga klubi. E gjithë…

U cilësua pasardhësi i Latifit, tani firmos në Bullgari

Suad Sahiti erdhi me bujë të madhe te Skënderbeu në verën e 2018-ës, teksa u etiketua si pasuesi i Liridon Latifit, i cili sapo ishte shitur te hungarezët e Akademisë Pushkash. Megjithatë, lojtari i përfaqësueses së Kosovës nuk arriti të…

Taipi: Fati “armiku” ynë, koha të mundim Tiranën!

Mesfushori i Skënderbeut, Shqiprim Taipi, ka folur për mikrofonin e “RTSH Sport” për shkaqet e humbjes me Flamurtarin dhe përballjes e së premtes kundër Tiranës. Lojtari i ardhur në merkaton e janarit, i cili sot feston edhe 22-vjetorin e…

Çështja Skënderbeu pezull, Adolfo Sormani në CAS nesër

Skënderbeu ka apeluar vendimin e UEFA-s, që i ka dënuar korçarët me 10 vite përjashtim nga kompeticionet evropiane dhe me 1 milion euro gjobë. Beteja në CAS ende nuk është zhvilluar dhe nuk dihet se kur do të ndodhë diçka e tillë. Në…

Shifrat dhe mungesat, Orges Shehin e shqetëson një titullar

Fitorja e fundit e Skënderbeu daton më 11 nëntor, kur korçarët mundën në Flamurtarin me rezultatin minimal 1-0. Skuadra e Orges Shehit më pas njohu vetëm rezultate negative. Barazim me Tiranën, kurse më pas vetëm humbje. Gjithçka nisi me…

Teqja nderon Skënderbeun, Besëlidhja nuk surprizon dot

Skënderbeu ka hedhur një hap përpara për kalimin në fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë, pasi ka mundur në ndeshjen e parë Besëlidhjen me rezultatin e ngushtë 1-2. Korçarët e nisën mirë takimin dhe vetëm pas 10 minutash lojë arritën të…

Superiorja në fushë, katër ekipe bëjnë provën gjenerale

Ditë miqësoresh sot. E mërkura rikthen Kupën e Shqipërisë, ndaj edhe disa prej ekipeve të Superiore kanë zgjedhur ta përmbyllin fazën dimërore me miqësore. Takimi më interesant është ai mes Teutës dhe Skënderbeut, që zhvillohet prej orës…

FOTO | Skënderbeu konfirmon miqësoren e tretë

Përgatitjet për gjysmën e dytë të sezonit vijojnë për ekipet e Superiores, teksa një pjesë ka zgjedhur Turqinë, ndërsa disa nga ekipet kanë vendosur të mos largohen nga vendi. Dy nga këto ekipe janë pikërisht Skënderbeu dhe Teuta, të cilat…