Vendimi i KAS dhe të huaj në provë, zhvillime te Skënderbeu

0

Skënderbeu kërkon të sigurojë kupat e Europës dhe fillimisht synimi është të fitohet me Luftëtarin dhe më pas të shikohet se si do të përfundojnë ndeshjet e rivalëve. Sigurisht korçarët janë me sy e veshë edhe nga KAS-i, që duhet të vendosë mbi dënimin e UEFA-s për bardhekuqtë.

Së fundmi është raportuar se vendimi do të merret me 21 qershor, ndërkohë që në klubin korçar e mohojnë diçka të tillë. “Vendimin KAS-i do e japë para datës 17 qershor, pra para hedhjes së shortit dhe përcaktimit të skuadrave që do të marrin pjesë në kupat e Europës”, ky është qëndrimi i klubit korçar sipas RTSH Sport.

LOJTARËT NË PROVË – Skënderbeu po mendon për sezonin e ardhshëm dhe së fundmi në Korçë kanë mbërritur disa lojtarë afrikanë, të cilët do të vëzhgohen me kujdes nga trajneri Orges Shehi dhe stafi i tij. Nuk janë pak, por 8 futbollistë rreth moshës 20 vjeç. Tre prej tyre janë brazilianë, tre nga Nigeria dhe dy nga Mali. Nëse bindin, atëherë drejtuesit do t’u ofrojnë atyre kontrata afatgjata.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.