Kupa e Shqipërisë, ja si rreshtohen katër gjysmëfinalistet

0

Sot luhen dy ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Shqipërisë dhe për të katërta skuadrat që janë ende në këtë kompeticion, synim është një biletë në finale. Kukësi përplaset me Skënderbeun në Kamzë, në ndeshjen e parë gjysmëfinale mes skuadrave.

Si Gjoka, ashtu dhe Shehi, kanë aktivizuar formacione shumë të forta, por gjithsesi eksperimentet nuk kanë munguar. Edhe në takimin tjetër mes Luftëtarit dhe Tiranës, pritet të jetë një sfidë shumë e luftuar.

KUPA E SHQIPËRISË – Faza gjysmëfinale
E mërkurë, më 24 prill, ora 16:00

KUKËSI-SKËNDERBEU
Kukësi: Frashëri, Teqja, Musolli, Cuculi, Rrumbullaku, Ethemi, Limaj, Rroca, Çyrbja, Rexhinaldo, Shkurtaj. Trajner: Ernest Gjoka
Skënderbeu: Dajsinani, Vangjeli, Kaba Sambu, Radas, Abazi, Dita, Sibo, Muzaka, Gripshi, Bregu, Krasniqi. Trajner: Orges Shehi Në dispozicion (Teqja, Pëllumbi, Toskiç, Zani, Mara, Pervan, Oto Xhon).

LUFTËTARI-TIRANA
Tirana: Abibi, Doka, Goxha, Imami, Hoxhallari, Karabeci, Mauexhe, Hasani, Oduamadi, Kobina, Ngo. Trajner: Ardian Mema Në dispozicion (Lika, Daja, Greca, Halili, Sentamu, Turtulli, Muça)

Luftëtari: E.Bakaj, Rrapa R.Hoxha, Kotsionis, Jackson, Aleksi, Rrapo, Fili, Ymeraj, Demo, Oshafi. Trajner: Julian Ahmataj

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.